شناسهٔ خبر: 39069510 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

اعمال محدوديت‌هاي ورود مسافران به استان مازندران

صاحب‌خبر -
خبرگزاری آریا- فرمانده انتظامی استان از اعمال محدودیت‌های ورود مسافران به مازندران خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پلیس، سردار "سیدمحمود میرفیضی" گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در استان مازندران محدودیت های تردد در سطح استان و شهرستان های تابعه به اجرا در آمد.
فرمانده انتظامی استان مازندران با تاکید بر خروج مسافرانی که به این استان سفر کرده اند، تصریح کرد: به همین منظور از ورود کسانی که قصد مسافرت به استان مازندران را دارند نیز جلوگیری خواهد شد.
سردار میرفیضی از اجرای این طرح در کلیه مناطق شهری و روستایی استان نیز خبر داد و اظهار داشت: برابر برنامه ریزی های انجام شده، ورود افراد و ساکنان غیر ساکن و همچنین غیر بومی به کلیه روستاها و مناطق تفریحی و گردشگری استان نیز ممنوع است.
وی با اشاره به محدودیت تردد برای خودروهای غیر بومی و غیر ساکن در کلیه محورهای ورودی و خروجی استان و همچنین معابر شهری و روستایی، خاطرنشان کرد: این محدودیت شامل خودروهای نقلیه باری حامل مواد غذایی و سوختی، امدادی، انتظامی، درمانی، اورژانس و آتش نشانی نخواهد بود.
فرمانده انتظامی استان مازندران همچنین اظهار داشت: رانندگان خودروهایی که از این قانون سرپیچی کنند، ضمن اعمال قانون به مبلغ 500 هزار تومان خودروی آنان نیز برای مدت یک ماه به پارکینگ منتقل خواهد شد و  سایر رانندگان خودروهای متخلف پس از ثبت تخلف، به شهر محل سکونت خود بازگردانده می شوند و مراحل بعدی جریمه و توقیف در شهر محل سکونت آنان انجام خواهد شد.
این مقام انتظامی در ادامه، بیان کرد: فعالیت کلیه مراکز اقامتی و پذیرایی نظیر رستوران ها، هتل ها، مهمان پذیرها، ویلاها و سفره خانه های استان تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و ضمن برخورد با متخلفان واحد صنفی آنان نیز پلمب خواهد شد.
وی، تصریح کرد: واحدهای صنفی و خدماتی تامین کننده مایحتاج ضروری و نیازهای اولیه شهروندان شامل نانوایی ها، سوپر مارکت ها، فروشگاه های مواد غذایی، خوراکی و پروتئینی و سایر واحدهای صنفی نظیر جایگاه های سوخت، تعمیرگاه های تخصصی خودرو و منازل، مراکز بهداشتی و درمانی دولتی و خصوصی، مراکز و فروشگاه های دامپزشکی و داروخانه ها هرگز تعطیل نخواهند بود و اصنافی که از این مقررات تخلف کنند برابر قانون با آنان برخورد خواهد شد.
فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان این که اجرای این طرح یک مطالبه عمومی و مستلزم مشارکت و همکاری همه مردم عزیز است، گفت: این طرح با آمادگی و قاطعیت کامل مجموعه انتظامی استان به اجرا در آمده است.

نظر شما