شناسهٔ خبر: 36861200 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: جهان | لینک خبر

مسئول خسارت میلیون دلاری ویلموتس کیست؟

از قرارداد اخیر کی روش سرمربی سابق تیم ملی تا شفر استقلالی و البته جونیور پرسپولیسی که بگذریم، داستان امروز، تکرار همین قرارداد‌های کلان برای مارک ویلموتس و دستیارانش در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران است.

صاحب‌خبر - به گزارش جهان نيوز، پرداخت خسارت به مربیان خارجی شاغل در فوتبال ایران، به واسطه تحریم‌های ظالمانه نسبت به کشورمان هزینه‌های بیشتری هم بر گردن ورزش کشورمان انداخته است. اما نکته قابل تامل این است که پرداخت این مبالغ کلان حتی اگر در ازای عملکرد قابل تحسین آن‌ها هم قابل پرداخت شده باشد باز هم غیرقابل توجیه است چه برسد به اینکه برخی از این مربیان و بازیکنان، عملکرد ضعیف و یا حداکثر متوسطی در فوتبال ایران داشتند.

از قرارداد نجومی اخیر کارلوس کیروش سرمربی سابق تیم ملی تا وینفرد شفر استقلال و البته جونیور پرسپولیسی که بگذریم، داستان امروز، تکرار همین قرارداد‌های کلان برای مارک ویلموتس و دستیارانش در کادر فنی تیم ملی کشورمان است. مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران خبر از فسخ قرارداد با ویلموتس می‌دهد و مدعی عدم پرداخت غرامت در ازای اخراج سرمربی بلژیکی است. هر چند که ویلموتس هر توافقی با فدراسیون فوتبال ایران را تکذیب کرده و از پیگیری وکلایش برای دریافت غرامت و به اصطلاح دریافت آخرین قران قراردادش در فضای مجازی اطلاع‌رسانی می‌کند.
 
حواشی عجیب قرارداد ویلموتس در روز‌های فسخ قرارداد با انتشار مبلغ محرمانه آن مسیری دیگر به خود گرفته و حیرت جامعه فوتبال و البته مسوولان کشورمان را برانگیخته است. عنوان می‌شود که فدراسیون فوتبال با دستمزد ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو برای هر سال، قرارداد ۳ ساله‌ای را با ویلموتس امضا کرده است. ویلموتسی که از نظر کیفیت فنی در استاندارد‌های پایین‌تر از کارلوس کیروش قرار دارد و مسوولان فدراسیون از او با مبلغی حدود یک میلیون یورو کمتر گذشتند.

آن هم در حالی که مردم کشورمان در شدیدترین بحران‌های اقتصادی قرار دارند و عقد چنین قراردادی قابل قبول نیست. شاید همین مساله هم موجب شده که فراکسیون ورزش مجلس اقدام به بررسی این پرونده کند، پرونده‌ای که چهارشنبه هفته گذشته با صحبت‌های احسان قاضی‌زاده هاشمی، نماینده فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی رنگ جدی به خود گرفت و حالا علی اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و نماینده ساری هم از احضارتاج به مجلس به دلیل قرارداد میلیون یورویی ویلموتس خبر می‌دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

نظر شما