شناسهٔ خبر: 34726348 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیر عامل شرکت آبفار استان همدان خبر داد:

کلنگ زنی و بهره برداری از ۱۵ پروژه آبرسانی روستایی در همدان

همدان - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان از کلنگ زنی و بهره برداری ۱۵ پروژه آبرسانی همزمان با هفته دولت امسال در استان همدان خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی هاشمی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران از کلنگ زنی و بهره برداری ۱۵ پروژه آبرسانی همزمان با هفته دولت امسال در استان همدان خبر داد و گفت: همزمان با بهره برداری از پروژه های مذکور ۱۴ هزار و ۳۸۷ نفر از جمعیت روستایی استان همدان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.

هاشمی ضمن اشاره به پروژه های قابل کلنگ زنی و آماده بهره برداری آب و فاضلاب روستایی در هفته دولت اظهارداشت: در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مشترکین روستایی و به منظور بهره مندی مردم روستا از آب شرب سالم؛ همزمان با هفته دولت سال جاری ۱۵ پروژه عمرانی، آماده کلنگ زنی و افتتاح است.

وی با اشاره به اینکه آبرسانی به روستاهای تابعه استان همدان در اولویت امور تعریف شده برای شرکت آبفار است؛ بیان کرد:  امسال همزمان با هفته دولت تعداد ۱۴ پروژه آبرسانی در ۴ شهرستان همدان، ملایر، کبودراهنگ و رزن به بهره برداری می رسد.

هاشمی با بیان اینکه یک پروژه آبرسانی نیز در شهرستان ملایر کلنگ زنی می شود؛ عنوان کرد: برهمین اساس پروژه آبرسانی به روستاهای حسین آباد شاملو و علی آباد دمق با صرف  ۴۵ میلیارد ریال اعتبار کلنگ زنی خواهد شد.

وی افزود: در بخش پروژه های قابل افتتاح یک پروژه در شهرستان همدان با صرف ۷ میلیارد ریال، دو پروژه در شهرستان ملایر با صرف ۱۰ میلیارد ریال اعتبار، ۸ پروژه در شهرستان کبودرآهنگ با صرف ۶۵ میلیارد ریال اعتبار و ۳ پروژه عمرانی- خدماتی با صرف ۲۳ میلیارد ریال در شهرستان رزن آماده بهره برداری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان همچنین با بیان اینکه آبرسانی به روستای عبدالمومن (مجتمع آقکند) در شهرستان کبودرآهنگ از جمله پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت سال جاری است؛ عنوان کرد:آبرسانی به روستای ازوندره (مجتمع آقکند)، آبرسانی به روستای حسن آباد (مجتمع عظیم دره)، آبرسانی به روستای چاله کند (مجتمع عظیم دره) وآبرسانی به روستای علیصدر (مجتمع عظیم دره) در لیست پروژه های قابل بهره برداری درهفته دولت امسال است.

وی افزود: آبرسانی به روستای دستجرد، آبرسانی به روستای قهورد علیا، آبرسانی به روستای قرخلر، آبرسانی به روستای منگاوی، آبرسانی به روستای نمازگاه، آبرسانی به روستای لاله دان، آبرسانی به روستای جامیشلو و آبرسانی به روستاهای قراقیه-سنقرآباد نیز در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

هاشمی بیان کرد: با بهره برداری از پروژه های مذکور ۱۴ هزارو۳۸۷ نفر از جمعیت روستایی استان از آب شرب سالم برخوردار خواهند شد.

وی یادآورشد: با بهره برداری از ۱۴ پروژه آبرسانی در روستاهای تابعه؛ ۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و ۱۵ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات استانی صرف آبرسانی به روستایی شده است.

نظر شما