شناسهٔ خبر: 33561422 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: بسیج نیوز | لینک خبر

از پایان عصر آمریکا تا رونمایی از «آهن‌ قراضه سپاه ابرهه»

« آیین ملّی استاد تراز انقلاب اسلامی» با حضور فرمانده کل سپاه، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس بسیج اساتید و جمعی از اساتید دانشگاه برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛  « آیین ملّی استاد تراز انقلاب اسلامی» عصر امروز با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مجتبی زارعی رئیس بسیج اساتید، محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر و جمعی از اساتید دانشگاه در سالن همایش های دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

* سرلشکر سلامی: پشت سر منطق مذاکره، تسلیم نهفته است/ مقاومت تنها راه حل

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در آئین ملی استاد تراز انقلاب اسلامی که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران برگزار شد، با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران، اظهار داشت: شاید هیچکس مثل شهید چمران نسبت به شخصیت خود بصیر نبود و هرگز جاذبه و شکوه تمدن غرب او را مرعوب نکرد و علمش مانع جنگش نشد و از دانشگاه به میدان جهاد هجرت کرد.

وی افزود: انسانیت به صورت کامل در شخصیت شهید چمران تجلی پیدا کرد و در کنار لطافت و مهربانی که مظهری از عاطفه بود، همچون کوهی از حدید در مقابل کفار می‌ایستاد.

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ترکیبی از علم، هنر و اندیشه از شهید چمران انسانی جاودان برای جامعه ساخته بود، خاطرنشان کرد: بذرهایی که او در تفکر جوانان و کودکان لبنان کاشت امروز شجره طیبه‌ای به نام حزب الله شده که در جهان اسلام می‌درخشد.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: ملت‌ها برای رشد یافتن، ملت‌ها نیاز به منابع تولید هویت پایدار دارند، البته عواملی چون اقتصاد، جمعیت، قدرت دفاعی و وسعت جغرافیایی نیز مهم هستند، اما هیچ عاملی مانند منبع تولید هویت بعنوان قدرت وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در دوران رژیم پهلوی کشور در فرهنگ، اقتصاد، سیاست و دفاع وابسته به کشورهای بیگانه بود، گفت: در آن زمان ایران به نوعی یک ایالت از یک قدرت دیگر بود و اجازه و امکان انجام رسالت خود را نداشت، اما همین که ولایت و رهبری بر کشور حاکم شد، منابع قدرت ملی این کشور جوشان و بی پایان شد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: بر اساس تحقیقات انجام شده در خصوص نقاط ضعف آمریکا، اعلام می کنند که بزرگترین ضعف در آمریکا فقدان رهبری فردی روحانی است، شما ببینید رهبری کشوری با این همه ادعا فردی است مانند ترامپ که فاقد عقل و تدبیر لازم است.

سرلشکر سلامی با تاکید بر این موضوع که شاخص های ظاهری تعیین کننده قدرت کشور نیست، تصریح کرد: معنویت، هویت و رهبری منابع قدرت کشورها هستند. ما از میدان جنگ می آییم و آرایش جنگی دشمن را می‌بینیم؛ بنابرین درک ما از شاخص‌های ظاهری قدرت عینی است و می دانیم کدام قدرت با گذشت زمان فرسوده می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری آئین ملی استاد تراز انقلاب اسلامی، اظهار داشت: اساتید بسیجی به عنوان سازندگان اصلی ایمان، فضیلت و علم جوانان هستند و در واقع سازندگان اصلی سازه‌های قدرت انقلاب‌اند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به خاطرات مشترک خود با شهید طهرانی مقدم، گفت: ۱۲ سال پیش با شهید طهرانی مقدم به دنبال راهی برای پایان دادن به داستان ناوهای هواپیمابر آمریکا در منطقه بودیم و می بایست موشک های بالستیک این کار را می کردند زیرا موشک های کروز به دلیل سرعت و مسیر حرکت در نزدیکی زمین آسیب پذیری داشتند، اما موشک های بالستیک با سرعتی چند برابر صوت به هدف برخورد می کنند و هدف قرار دادن آنها با موشک های ضد موشک کار دشواری است، اما نیازمند فناوری بودیم که اهداف را با دقت صددرصد هدف قرار دهد، در ۱۵ سال پیش دستیابی به این فناوری یک آرزو بود.

سرلشکر سلامی ادامه داد: اگر به این فناوری دست می یافتیم می توانستیم ناوها را هدف قرار دهیم، آزمایش های بسیاری انجام داده و شکست می خورد، اما این شهید بزرگ ناامید نشد تا یک روز ما صفحه ای را در ابعاد دو سوم یک ناو را در دریا قرار دادیم تا موشک دقیقا به هدف اصابت کرد و آن روز توانستیم توازن قدرت را تغییر بدهیم. این تاثیر علم و تفکر با  روحیه جهادی است. امروز موشک های نقطه زن که هدف های متحرک را می زنند بسیار پیشرفته تر شده اند. 

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ما می خواهیم در گام دوم انقلاب اسلامی در مرجعیت علمی عالم بایستیم به شرط اینکه ما بخواهیم. ما برای عبور از چالش های سخت در مقابل هیچ بن بستی زانو نزده ایم. از آن روز جنگ با ما بر سر الگو شدن آغاز شد و اصل تقابل با ما بر این بود که ایران نباید به یک نظام ولایی قدرتمند تبدیل شود و ما هم ایستاده بودیم تا به جهان ثابت کنیم که با الگوی حکومت اسلامی می توان قدرتمند شد و آسیب هم ندید. 

 

وی ادامه داد: دشمن تمام عناصر قدرت خود را علیه ما در حد اشباع تهدید به کار گرفت اما ما قدرتمند تر شدیم چون منبع قدرت ما به گونه ای بود که پایان نمی یافت. تمام آرزوی دشمن خلع سلاح بخشی از توان دفاعی ما است. ما امروز در گام دوم در جای خوبی ایستاده ایم. ما دیگر در چهل سال قبل نیستیم و دشمنان ما هم به اندازه کافی شکست خورده و رو به زوال هستند زیر ا آمریکا در فلسفه سیاسی خود شکست خورده است. 

سرلشکر سلامی با بیان اینکه فلسفه سیاسی آمریکا بر مبنای غارت ملت‌ها است، عنوان کرد: به همین دلیل آنها در فلسفه سیاسی خود شکست خورده اند و این فلسفه دشمن آفرین است. امروز آمریکا قادر نیست به انتخاب های سیاسی درست دست بزند. ساز و کار تبدیل قدرت نظامی به قدرت سیاسی از کار افتاده است و این یعنی یک برآیند منفی از قدرت و این عامل اصلی شکست آمریکا است. 

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز قلب سیاست در عراق از منطق انقلاب اسلامی تاثیر می پذیرد. هیچ سازگاری بین منابع قدرت آمریکایی ها و میدان عمل وجود ندارد. ما خشکیده شدن آمریکا در جهان اسلام را می بینیم. آنها نتواستند با سختی ها ملت ایران را تسلیم کنند زیرا ملت ایران به فراخوان های آنان پاسخ نداد. 

وی با بیان اینکه ما در منطق سیاسی پیروزیم، عنوان کرد: منطق ما آفرینش گر قدرت است زیرا با فطرت ملت ها سازگار است. باید برای شکستن قدرت های بزرگ، قدرتی بزرگ ایجاد کرد و ما برای نفوذ اعتقادی دارای منطق هستیم.

سرلشکر سلامی ادامه داد: امروز مقاومت راهکار و منطق ما است و دشمن می خواهد در مذاکره ما را تسلیم کند. ما تا زمانی‌که از نفت و دشمنان‌مان مستقل نشویم موفق نمی شویم. ما اثر تحریم ها با مقاومت از بین می بریم. وقتی از مقاومت روی می آورید این نشان عقب نشینی است و هنگامی که دشمن چنین وضعیتی را در ما ببیند تحریم ها را تشدید می کند.

 

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ما دشمنانمان را در رفتار و تفکر می شناسیم و مدل رفتار آنها را آزموده ایم، خاطرنشان کرد: مذاکره آنها برای این است که ما قدرت بازدارندگی مان را از دست بدهیم آنها ما را می زنند. امروز ما گزینه عملیات نظامی دشمن را خنثی کرده ایم و دشمن تنها منطق قدرت را می شناسد. دیپلماسی بدون قدرت شناخته شده نیست و ما وقتی قدرتمندیم امن هستیم. 

وی گفت: ایستادگی ما بر اساس منطق است، چراکه پشت سر منطق مذاکره، جنگ و تخلیه شدن از قدرت و تسلیم نهفته است. ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است که بر مصلحت ملی و انقلابی ما منطبق است.

سرلشکر سلامی در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان ما سست و‌ خسته شده اند و از درون در حال پوک شدن هستند و دیگر عصر آمریکا پایان یافته است.

* زارعی: شکست پارادایم روشنفکری_ تکنوکراسی لیبرال، جنبش استادی بسیج را پیشتاز کرده است

مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید در این مراسم گفت: در درگیری و نزاع دو پارادایم فقاهتِ حکیمانه و پارادایم روشنفکری- تکنوکراسی لیبرال و با پیروزی جریان دینی انقلابی، عرصهٔ دانشگاه‌ها در حال تحول و گرایش به دانشگاه اجتماعی، شناسایی درد های ملّی با نگاه حلّ المسایلی و تمدن گراست.

زارعی در اجتماع استادان دانشگاه‌ها افزود: با صبوری و مجاهدت علمی و اجتهادی به خصوص در سی سال اخیر از سوی رهبر انقلاب و دانشمندان جوان و متدین در علوم تجربی و علوم انسانی، برچسب های تصنعی متضاد و دوگانهٔ علم و دین، دین و توسعه و دین و سیاستگذاری عمومی و دوگانهٔ هویت ملّی و هویت دینی رنگ باخته و فروپاشیده است.

 

این استاد دانشگاه اضافه کرد: با توجه به جلو داری نقش فقاهت و ولایت در جانشانی علم و فناوری در پیشرفت ایران و نیز خاموشی منفعلانه، بی نقشی و بی اثری پارادایم شبه علم و مدعی علم توسعه در این باره و سکوت شان در باره پیشرفت ایران، اینک عرصه دانشگاهها به محلّی برای بروز و ظهور جنبش های اجتماعی اسلامی بومی در نیل به دانشگاه اجتماعی و مساله محور ، بخصوص عرصهٔ نقش آفرینی اجتماعی جنبش استادی بسیج شده است.

وی تاکید کرد: این جابجایی پارادایم ها و پیشتازی پارادایم علم بومی و رشد علمی درونزا ، ۸۰۰ کانون جنبش استادی را به نقطهٔ تماس مردم و دانشگاه‌ها برای برون رفت از معضلات کشور تبدیل خواهد کرد.

زارعی در پایان  گفت: بسیج استادان کشور از سال 80 تا 96 و در مرحله چهارم زیست تشکیلاتی خود، اینک به مرحلهٔ اعتلا و تحول اجتماعی خود وارد شده و از موضع دانشی و اجتماعی با توجه به زمینه های علمی و تفکر اجتهادی ، این جنبش به سه گانهٔ اجتهاد منطقه ای ، اجتهاد ملّی حاکمیتی و اجتهاد بین المللی می اندیشد.

* مسئولیت سنگین بسیج اساتید

جلیل دارا رئیس بسیج اساتید تهران بزرگ در این همایش طی سخنانی با اشاره به نامگذاری سالروز شهادت شهیدمصطفی چمران به نام روز استاد توسط مقام معظم رهبری گفت: این موضوع مسئولیت اساتید بسیجی را سنگین‌تر می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به انتصاب سردار سرتیپ حسین سلامی به عنوان فرمانده کل سپاه افزود: در دوره مسئولیت سردار سلامی با توجه به اینکه ایشان از فارغ‌التحصیلان دانشگاه علم و صنعت و از نخبگان دانشگاهی است، انتظار داریم بسیج اساتید بیش از سایر قشرهای بسیج شکوفایی و رشد داشته باشد.

دارا گفت: اساتید بسیجی در کنار علم، انقلابی هستند و خود را وقف انقلاب می‌کنند.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: در دانشگاه تراز انقلاب تضاد علم و ایمان وجود ندارد بلکه هم‌افزایی علم و ایمان خواهد بود. 

* شهید چمران در عین فرمانده عالی بودن عارف بود

مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران نیز در این مراسم طی سخنانی گفت: شهید چمران دانشمندی بود که در عین فرمانده عالی بودن یک عارف بود.

وی افزود: صفات متضادی در شهید چمران وجود داشت؛ وی دانشمند فیزیک پلاسما بود که در آن دوران تعداد انگشت شماری این تخصص را داشتند در عین حال رزمنده شجاعی بود که در همان حال عارفی وارسته و پیوسته بود.

 

چمران ادامه داد: شهید چمران مدیر بود؛ هرکجا رفت توان سازماندهی داشت، در لبنان پایه‌های حزب‌الله را بنا کرد و در ایران نیز ستاد جنگ‌های نامنظم را تشکیل داد.

وی با بیان اینکه شهید چمران فرمانده‌ای شجاع و شهادت‌طلب بود، گفت: با وجود این ویژگی‌ها شهیدچمران یک سیاستمدار بود و بعضی از رهبران کشورها از جمله حافظ اسد و یاسر عرفات از وی مشورت می‌گرفتند.

چمران اظهار داشت: شهید چمران الگویی برای نمایندگان مجلس نیز است چراکه در زمان شهادتش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود.

* تجلیل از  از ۱۴ استاد تراز انقلاب اسلامی

گفتنی است در این مراسم از ۱۴ استاد تراز انقلاب اسلامی با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و رئیس بسیج اساتید کشور تجلیل شد.

 

اساتیدی که از آنها تجلیل شد دارای سوابق علمی و انقلابی ویژه ای هستند.

* رونمایی از «آهن‌ قراضه ناو آمریکایی» در همایش اساتید بسیجی

در ادامه این همایش از پوستری با عنوان «ارابه جنگی سپاه ابرهه که به گل نشسته است»؛ رونمایی شد.

 

این پوستر تصویری از ناوهواپیمابر آمریکایی آبراهام لینکلن است با سخنی از سرلشکر سلامی فرمانده سپاه پاسداران با این عنوان که «ناوهای  هواپیمابر آمریکا آهن قراضه‌ای بیش نیستند».

منبع:خبرگزاری فارس

انتهای پیام/

نظر شما