شناسهٔ خبر: 32499329 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ۵۹۸ | لینک خبر

تلفات ارتش سعودی در مرز با یمن

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز پنجشنبه طی عملیات‌های موشکی، پهپادی و توپخانه‌ای خود در مرز یمن با جنوب عربستان، صفوف نیروهای متجاوز سعودی را متحمل تلفات جانی و تجهیزاتی کردند.

صاحب‌خبر -
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، یک مقام نظامی یمن در گفت وگو با وبگاه خبری المسیره از کشته و زخمی شدن بیش از بیست مزدور از جمله سه افسر در عملیات تهاجمی رزمندگان یمن در شرق جحفان در جیزان خبر دادند.

رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی روز چهارشنبه هم طی دو عملیات پیشروی مزدوران ارتش عربستان سعودی در منطقه مشرف به جبل قیس جیزان را ناکام گذاشتند که با کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران سعودی و ممانعت از پیشروی آنها همراه بود.

رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی پنجشنبه شب در عملیات مشترک یگان پهپادی و یگان توپخانه‌ای خود، ادوات نظامی ارتش عربستان در جیزان را در هم کوبیدند.

یک مسئول نظامی یمن در گفت‌وگو با وبگاه خبری المسیره تایید کرد که در این عملیات مشترک بولدزورها و تجهیزات نظامی ارتش عربستان در سایت الخوری هدف گرفته شدند.

این عملیات ساعاتی پس از حمله نیروی پهپادی با یک فروند هواپیمای بدون سرنشین قاصف 2K  به مقر فرماندهی متجاوزان در البریقه شهر عدن صورت گرفت.

یک خودروی زرهی حامل مزدوران ارتش عربستان هم عصر پنجشنبه در السدیس نجران توسط یک بمب دستی کاشته منفجر شده و سرنشینان آن کشته شدند.

رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی روز پنجشنبه پنج فروند موشک زلزال 1 به محل تجمع مزدوران ارتش عربستان سعودی در عسیر شلیک کردند.

به گفته یک مقام نظامی این موشک‌ها به منطقه مشرف به گذرگاه علب و رقابة الصحن در الربوعة شلیک شد.

رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی روز چهارشنبه هم یک خودروی زرهی مزدوران ارتش عربستان سعودی را با یک بمب دستی یگان مهندسی در مجازه منفجر کردند که به کشته و زخمی شدن سرنشینانش منجر شد.برچسب‌ها:

نظر شما