شناسهٔ خبر: 32345761 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

به همت حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد؛

آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی در یاسوج برگزار شد

یاسوج- آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولین در شهر یاسوج برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد عصر چهارشنبه در این آئین گفت: توسعه فرهنگی و انسانی مقدم بر سایر توسعه‌ها است و اگر به دنبال توسعه استان هستیم باید به دنبال رشد و توسعه فرهنگی باشیم.

شریف اسلامی افزود: توسعه انسانی نیز از دروازه فرهنگ و هنر می‌گذرد و توسعه استان در گرو توجه به بخش فرهنگ و هنر و سرمایه انسانی هنرمندان است.

اسلامی با اشاره به هفته هنر انقلاب، تصریح کرد: اگر امروز موفقیت هنرمندان را شاهدیم و از هنرمندان در استان تجلیل می‌کنیم، به برکت انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی بود که بستر مناسبی برای رشد و شکوفایی هنرمندان جوان این دیار ایجاد کرد.

اسلامی با بیان اینکه حوزه هنری بیش از ۲۰ عنوان برنامه در هفته هنر انقلاب برگزار کرد، ابراز داشت: این هفته با برگزاری اختتامیه و تجلیل از فعالین و هنرمندان برتر سال ۹۷ به پایان رسید.

اسلامی با اشاره به هدفگذاری آموزش و تولید در حوزه هنری ابراز داشت: تنها در حوزه کتاب طی سال جاری ۱۰ کتاب تولید شده و سه کتب دیگر نیز تا هفته آتی به چاپ می‌رسد.

اسلامی به مظلومیت حوزه فرهنگ در استان اشاره کرد و عنوان داشت: شهر یاسوج و دیگر شهرهای استان با کمبود اماکن فرهنگی و هنری و حتی مذهبی مواجه است و عدم توجه به این بخش خسارت زاست.

وی افزود: فضای موجود حوزه هنری استان نیز استیجاری است و امید داریم حمایت مناسبی برای رفع این مشکل انجام شود.

رئیس حوزه هنری استان همچنین با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی، نیاز به تزریق امید در جامعه را ضروری دانست و بیان داشت: باید نگاه به آینده و امید به آینده در جامعه بیشتر شود و این مهم با ابزار هنر بهتر محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: جامعه مأیوس و نامید حرکت نمی‌کند و ایستاست و جامعه‌ای رشد می‌کند که امید و نشاط به آن تزریق شود و نقش هنرمندان در گام دوم انقلاب و ساختن آینده کشور بسیار مهم است.

اسلامی با بیان اینکه رسانه و هنرمندان نقش مهمی در امید بخشی به جامعه دارند، اظهار کرد: هنر امروز اصحاب و فرهنگ و قلم باید امید دادن به جامعه و آینده انقلاب در کنار افتخار به گذشته آن باشد.

وی همچنین با اشاره به وجود برخی مشکلات فرهنگی در استان افزود: باید ابتدا مشکلات به مسئله تبدیل شده و هنر تبدیل مشکلات به مسئله یکی از وظایف اصحاب هنر است تا با ارائه این مسائل به سیاستگذاران، نسبت به حل آنها کوشید.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این آئین از سه کتاب تولیدی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در بخش ادبیات پایداری و شعر بومی، با عناوین "آیاتای"، "راه بی کنار عشق"و "زمند" رونمایی شد.

همچنین از ۱۶ هنرمند برتر استان در سال ۹۷ تجلیل شد.

نظر شما