شناسهٔ خبر: 31170648 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

وارونه نمایی رسانه‌های زنجیره‌ای از گام دوم انقلاب +عکس

تیتر اغلب روزنامه‌های امروز کشور به بیانیه گام دوم انقلاب اختصاص داشت اما برخی روزنامه‌ها که عمدتا گرایش اصلاح‌طلبی داشتند نیزبخشی از این بیانیه را تیتر کردند که با روح کلی‌ آن در تضاد بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، روز گذشته بیانیه راهبردی «گام دوم انقلاب» از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد که بیان  ویژگی‌های جمهوری اسلامی، ثمرات و نتایج گام اول انقلاب و ماموریت‌های نسل جوان برای گام دوم انقلاب اسلامی بود.

امروز اغلب روزنامه های صبح کشور، تیتر یک خود را به صحبت‌های رهبر معظم انقلاب اختصاص داده بودند، اما برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب تنها بخشی از این بیانیه را تیتر یک خود کرده بودند که "انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده و بااراده، همواره دارای انعطاف و آماده‌ی تصحیح خطاهای خویش است".

با اینکه روح سخنان رهبری تماما یادآوری بزرگی اتفاق انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در طول چهل سال آینده و همچنین امید به آینده، جوانان و ماموریت‌های نسل بعدی بود، اما این روزنامه‌ها بدون در نظر گرفتن روح سخنان رهبری که افتخار به گذشته و امید به آینده انقلاب است، تنها بخشی را برجسته کردند که موجب می‌شود روح این بیانیه کاملاً به صورت وارونه به مخاطب ارائه شود.

استفاده از تیتر، برای برجسته سازی محتوای کلی یک پیام است اما در نظر نگرفتن روح سخنان رهبری برای انتخاب تیتر، به‌نحوی خیانت به تمام این بیانیه است که نقطه برجسته آن امید دادن به جوانان است نه تصحیح خطاهای گذشته.

نظر شما