شناسهٔ خبر: 28312666 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

کلاهبردار ۲۲ میلیارد ریالی در مازندران دستگیر شد

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای و کشف کلاهبرداری ۲۲ میلیاردی در شهرستان نکا خبر داد.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری تسنیم: به نقل از پایگاه خبری پلیس مازندران،سردار سیدمحمود میرفیضی اظهار داشت: در پی مراجعه و طرح شکایت مدیرعامل یک شرکت در شهرستان نکا به ماموران پلیس آگاهی مبنی بر کلاهبرداری 22 میلیاردی از وی، موضوع در دستور فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با بررسی‌های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی، یکی از کارکنان شرکت را به عنوان مظنون شناسایی کردند.

میرفیضی، تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضایی متهم دستگیر شد و در تحقیقات و بازجویی‌های به عمل آمده عنوان داشت از آنجایی که مسئول مالی شرکت بوده با سو استفاده از موقعیت شغلی و دسترسی به حساب‌ها اقدام به انتقال غیرقانونی وجه به حساب دیگران می‌کرده است.

وی خاطرنشان کرد: متهم با این ترفند متقلبانه بیش از 22 میلیارد ریال از این شرکت کلاهبرداری کرده که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

میرفیضی سهل انگاری افراد در رعایت نکات امنیتی تجارت، ضعف آگاهی و اعتماد بی مورد به افراد را از مهم‌ترین عوامل سو استفاده سودجویان و کلاهبرداران برشمرد.

میرفیضی با بیان اینکه،کلاهبرداران و افراد فرصت طلب معمولا با ظاهری فریبنده، آراسته و با قدرت بیان فوق العاده طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند به متصدیان شرکت‌ها و موسسات تجاری و تولیدی، توصیه کرد: برای پیشگیری از سو استفاده افراد فرصت طلب و سودجو از اعتماد به افراد ناشناس خودداری کنند.

نظر شما