شناسهٔ خبر: 26751752 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

والیبال بانوان جام باشگاه‌های آسیا| پیکان مغلوب اندونزی شد

تیم والیبال بانوان پیکان در پنجمین بازی خود از سری رقابت‌های جام باشگاه های آسیا در برابر گارودای اندونزی با نتیجه سه بر یک مغلوب شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش  خبرگزاری تسنیم و به‌نقل از سایت فدراسیون والیبال، در این دیدار طبق نظر میترا شعبانیان ارنج اصلی تیم پیکان را تهمینه درگزنی٬ مهسا کدخدا٬ مهتاب رحمانی٬ مائده برهانی٬ الهام فلاح٬ سودابه باقرپور و نگار کیانی تشکیل دادند.

ست نخست

تیم والیبال بانوان پیکان ست نخست دیدار برابر تیم گارودای اندونزی را با نتیجه 25 بر 23 به‌نفع خود به پایان رساند. شاگردان شعبانیان که آنالیز خوبی از این دیدار و نحوه عملکرد بازیکنان اندونزی داشتند به‌خوبی مهره‌های کلیدی این تیم را مهار و بازی را با قدرت هرچه تمام‌تر با هدف برد حریف آغاز کردند.

سیاه‌پوشان اندونزی هم با سرعت دادن به بازی خود تلاش داشتند تا خط دفاعی تیم پیکان را متزلزل کنند اما در اکثر دقایق بازی موفق نبودند.

اسپکهای پرقدرت مائده برهانی و مهتاب رحمانی در این ست امتیازات خوبی را برای تیم پیکان در پی داشت٬ سفیدپوشان این تیم همه سعی خود را به‌کار گرفتند تا اختلاف امتیاز خود را با تیم حریف حفظ کنند.

ست دوم

تیم والیبال پیکان در ست دوم دیدار برابر گارودای اندونزی با نتیجه 25 بر 20 مغلوب شد. در این ست ترکیب تیم پیکان تغییر چندانی نداشت و بازیکنان با انگیزه بالایی در برابر حریف صف‌آرایی کردند و برد در ست نخست روحیه آن‌ها را تا حد قابل توجهی ارتقاء داد.

خط دفاعی بازیکنان پیکان در این ست به‌مراتب قدرتمندتر از حریف بود آن‌ها در برابر اسپک‌های پرقدرت اندونزی عملکرد قابل قبولی داشتند اما سیاه‌پوشان حریف به‌راحتی امتیاز از دست نمی‌دادند آن‌ها هم پای شاگردان شعبانیان در امتیازآوری موفق بودند.

اسپک‌های پرقدرت تهمینه درگزنی در این دیدار امتیازات خوبی را برای پیکان به‌همراه داشت و آرایش تیمی حریف را به‌طور کلی به‌هم ریخته بود.

حساسیت بالای بازی تا حدی بود که سرداور مسابقه در چندین مورد از ویدئوچک برای صدور رأی استفاده کرد.

ست سوم

تیم والیبال گارودای اندونزی در ست سوم مقابل تیم پیکان 25 بر 23 به برتری رسید.

سیاه‌پوشان اندونزی که بعد از واگذاری نتیجه ست نخست به خود آمده بودند  اجرای تاکتیک‌های سرعتی را در برنامه خود قرار داده بودند و همین موضوع باعث شد تا امتیازات خوبی را با بهره‌گیری از ضعف توپ‌گیری عقب میدان تیم پیکان بگیرند.

از طرفی سرویس‌های خوب شاگردان شعبانیان هم دریافت اول حریف را مختل کرده بود و در بسیاری از موارد پاسور این تیم نمی‌توانست به‌خوبی هم‌تیمی‌هایش را تغذیه کند.

‌ست چهارم

تیم والیبال گارودای اندونزی در ست چهارم برابر تیم والیبال بانوان پیکان با نتیجه 25 بر 18 به برتری دست پیدا کرد. در ابتدای این ست سرویس‌های خوب مهسا کدخدا امتیازات قابل قبولی را برای ایران به‌همراه داشت اما در ادامه سرویس‌های تیم گارودای اندونزی دریافت پیکان را تحت الشعاع قرار داده بود و با بهره‌گیری از این وضعیت امتیازات زیادی را به دست آوردند.

انتهای پیام/

 

نظر شما