شناسهٔ خبر: 26672705 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تجارت نیوز | لینک خبر

وزیر صنعت:

تاسیس واحدهای تولیدی رو به افزایش است

صاحب‌خبر -

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در سفر یک روزه خود به فیروزکوه از کارخانه‌های سن‌ایچ و شیوا دیدن کرد و در نشستی که در سالن همایش شرکت سن‌ایچ برگزار شد، بیان داشت: حدود ۱۴۰۰ کالا ممنوعیت واردات گرفته‌اند؛ یکی از اهم آنها صنایع غذایی است که واردات ندارد که این فرصتی بزرگ برای تاسیس واحدهای تولیدی و افزایش تولیدات داخلی است.

وی افزود: اعمال فشار به تولیدکنندگان از جمله مالیات‌ها در این شرایط باید به حداقل برسد تا تولید متوقف نشود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با خروج آمریکا از توافق‌نامه برجام و بازگشت تحریم‌ها، مسلما فشارهای اقتصادی پیش خواهد آمد، اما این عامل قابل دفاع است؛ مساله‌ای که می‌تواند آسیب باشد، ناامیدی و تصورات منفی حاکم در اذهان عمومی است؛ مایوس کردن ملت، ترفند دشمن است.

شریعتمداری با اشاره به کمبود برق ابراز کرد: موضوع برق تا ۱۵ مرداد برطرف خواهد شد، واحدهای صنعتی با امید به فعالیت خود ادامه دهند.

محمدحسین مقیمی، استاندار تهران نیز در این نشست در خصوص تامین آب شهرک صنعتی فیروزکوه گفت: یک میلیون متر مکعب آب برای این منطقه تخصیص یافته است که درخواست افزایش به ۲٫۵ میلیون متر مکعب شده که این میزان تقاضا در حال پیگیری و اجرا است.

وی در خصوص مشکلات برق اظهار داشت: به دلیل کاهش بارندگی سال جاری و کمبود آب پشت سدها، ۴۰۰۰ مگاوات برق تولیدی این حوزه کاهش یافته است که برای جلوگیری از خاموشی در کشور، با اختیاری که از سوی هیات دولت به استانداران تفویض شد، ساعت کاری ادارات دولتی را در تهران تغییر داده‌ایم که منجر به صرفه‌جویی ۳۰۰ مگاواتی شده است.

مقیمی تاکید کرد: واحدهایی که در شبانه‌روز یک نوبت تولید دارند، می‌توانند با انتقال شیفت به شب تا ۱۵ مردادماه، نقش موثری در کاهش مصرف برق داشته باشند.

یدالله صادقی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران هم در این نشست گفت: شهرستان فیروزکوه دارای ۱۶۰ واحد تولیدی در دو شهرک صنعتی است که در مجموع ۹۲ واحد از آنها فعال است و مابقی به مرور زمان نیمه فعال یا راکد شده‌اند.

وی افزود: صنایع فعال این شهرستان شامل غذایی، شیمیایی و ماشین‌سازی است.

فیروزکوه با ۴۰ هزار نفر جمعیت در شمال شرقی تهران واقع شده است.

 

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

نظر شما