شناسهٔ خبر: 26321454 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: شما نیوز | لینک خبر

فرهنگ حفاظت از تاسیسات صنعت نفت باید ترویج شود

دبیر کنفرانس بین‌المللی مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت و گاز هدف این کنفرانس را ترویج فرهنگ حفاظت از سرمایه های موجود عنوان کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش شما نیوز ، به نقل از وزارت نفت، ابوالقاسم رحمانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران  در نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت و گاز در بخش ساحل و فراساحل ضمن تشریح اهداف و ضرورت‎های برگزاری این کنفرانس، گفت: به دلیل فرسودگی‌های موجود در خطوط لوله، توجه به مدیریت یکپارچگی دارایی در نفت و گاز بحثی انکارناپذیر است.

 

وی افزود: باید اتفاقاتی که منجر به وقوع حوادث وسیع در دریا می شود را بررسی کرد و بروز حوادث مشابه می تواند ابعاد سیاسی و اقتصادی به همراه داشته باشد.

 

رحمانی با بیان این‌که مخزن چاه، تاسیسات سرچاهی، خطوط انتقال و ترمینال‌ها در بخش ساحل و فراساحل صنعت نفت قرار دارد، افزود: دارایی‎ها در دریا به خاطر شرایط محیطی نرخ زوال بالاتری نسبت به خشکی دارند و همین مساله، اهمیت خاصی به مدیریت دارایی‎ها در این بخش می دهد.

 

این مقام مسوول تاکید کرد: جدا از مسائل اقتصادی، تبعاتی همچون افت فشار گاز در زمستان، می تواند برای کشور مشکلات جدی ایجاد کند و همین مسائل است که جایگاه مدیریت دارایی‌های فیزیکی در بخش ساحل و فراساحل صنعت نفت ایران را بالا می برد.

 

رحمانی ادامه داد: این کنفرانس ترویج فرهنگ حفاظت از سرمایه های موجود را دنبال می کند و شناسایی فرصت‌ها و چالش‌ها، بیان تجربیات و درس‌ها، شناسایی شرکت‌های صاحب دانش و تجربه و جمع آوری بانک اطلاعاتی از دیگر اهداف این کنفرانس است.

 

وی افزود: پیاده سازی مدیریت یکپارچه دارایی ها و کمک به همسوکردن توانایی‎های داخلی و خارجی برای صیانت از سرمایه ملی در صنعت نفت امری ضروری است؛ بنابراین در این راه باید تجربه و دانش لازم شناسایی و به کارگرفته شود.

 

 

 

 

نظر شما