شناسهٔ خبر: 24219957 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: دفاع پرس | لینک خبر

استاد حوزه علمیه:

محبت مردم به اهل‌بیت (ع) ضمانت بقاء و تداوم انقلاب اسلامی است

حجت‌الاسلام «محمد مدیحی» بابیان این‌که فرهنگ پاسداشت و حرمت ائمه اطهار (ع) باید در جامعه احیا شود، گفت: محبت مردم به خاندان اهل‌بیت (ع) ضمانت بقا و تداوم انقلاب اسلامی است.

صاحب‌خبر -

محبت مردم به اهل‌بیت (ع) ضمانت بقاء و تداوم انقلاب اسلامی استبه گزارش دفاع پرس از سمنان، حجت‌الاسلام «محمد مدیحی» استاد حوزه علمیه در اجتماع بزرگ فاطمیون شاهرود به میزبانی حسینیه  اعظم مدرسه قلعه این شهر، با بیان این‌که حرمت نگه‌داشتن ائمه (ع) باید در جامعه احیا شود، اظهار داشت: بالاترین عمل نزد خداوند پاسداشت و احترام به ولی خدا است، با درود فرستادن به پیامبر اکرم (ص) و حضرت زهرا (س)، نام آن‌ها در جامعه بلندمرتبه خواهد بود و هر کس حرفی غیر از این بزند خریدار نخواهد داشت.

وی بابیان این‌که محبت مردم به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ضمانت بقا و تداوم انقلاب اسلامی است، افزود: دشمنان بارها از تریبون‌های مختلف به مجالس عزاداری ائمه اطهار (ع) حمله کردند و رضاخان نیز کوشید تا این محافل را تعطیل کند، اما هیچ‌گاه در این هدف موفق نشدند.

استاد حوزه علمیه با بیان این‌که دشمن با تبلیغات شوم می‌کوشد تا مردم را از راه دین منحرف کند، ابراز داشت: استکبار با همه خباثت‌ها و توطئه‌های خود ممکن است عده‌ای ضعیف با تفکر محدود را جذب گروه‌های ضددینی و اسلامی کند، اما در اصل اتفاق بزرگی نخواهد افتاد چرا که خداوند بندگان خود را رها نمی‌کند.

مدیحی با بیان این‌که عده‌ای از روی جهالت چهره دین و انقلاب را خدشه‌دار می‌کنند، تصریح کرد: دشمن در تلاش است تا با توطئه‌های پی‌درپی مردم را از انقلاب جدا کند، اما در این راه موفق نمی‌شود چرا که این انقلاب حسینی و الهی به انقلاب ولی‌عصر (عج) متصل خواهد شد و هرگز اجازه نخواهیم داد تا خون شهدا در این مسیر پایمال شود.

وی با بیان این‌که بدترین کارها نزد خداوند اذیت کردن رسول خدا (ص) است، افزود: نام ائمه اطهار (ع) مانند آیات قرآن مقدس و نورانی هستند، لذا با حرمت نگه‌داشتن آن‌ها درواقع با درک حقیقت معرفت الهی از گناه فاصله خواهیم گرفت، لذا در احادیث و روایات بسیار به آن سفارش و تأکید شده است.

مدیحی اضافه کرد: کارنامه مهرشده منافقانی که برای از بین بردن لشکر دین حرمت ولی‌الله را می‌شکنند، قابلیت دریافت رحمت الهی را نخواهد داشت، بنابراین مسئولان در هر رده و منصب باید مراقب این حربه‌ها باشند و اجازه ندهند نفاق در جامعه اسلامی رخنه کند.

انتهای پیام/

نظر شما