شناسهٔ خبر: 24131529 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

رهبر یکی از احزاب مصر به اتهام همکاری با اخوان المسلمین بازداشت شد

تهران - ایرنا - نیروهای امنیتی مصر «عبدالمنعم ابوالفتوح» نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری و رئیس حزب «مصر قدرتمند» را به همراه 6 تن از اعضای این حزب به اتهام رابطه با جماعت اخوان المسلمین بازداشت کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری المیادین، این حزب با اعلام خبر دستگیری رهبر خود گفت که وی عصر روز چهارشنبه پس از بازرسی خانه اش از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شد.
تلویزیون مصر نیز اعلام کرد که داستانی دستور بازداشت رهبر حزب مصر قدرتمند را به دلیل ارتباطش با جماعت اخوان المسلمین که فعالیت آن به طور رسمی ممنوع است، صادر کرد.
حذیفه ابوالفتوح پسر وی نیز خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی پدرش را به همراه 6 تن از رهبران این حزب به نام های احمد عبدالجواد، احمد سالم، محمد عثمان، عبدالرحمن هریدی، احمد امام و تامر جیلانی دستگیر کردند.
عبدالمنعم ابوالفتوح در سال 2012 نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود، اما از رهیابی به دور دوم بازماند. در دور اول انتخابات محمد مرسی نامزد اخوان المسلمین حائز بیشترین آرا، ژنرال احمد شفیق نیز دوم و حمدین صباحی سوم شد و ابوالفتوح و عمروموسی نیز به ترتیب رتبه های چهارم و پنج را کسب کردند.
عبدالمنعم ابوالفتوح اخیرا به همراه شماری از شخصیت های مصری انتخابات پیش روی این کشور را با بیان این که امکان رقابت سالم و شفاف در آن وجود ندارد، تحریم کرده اند.
شبد**1480*1379**مترجم:غلامرضا رفیع**

انتهای پیام /*

نظر شما