شناسهٔ خبر: 24101528 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

تهران| ۳۰۰ استاد خانگی قرآن کریم تجلیل می‌شوند‌

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) گفت: در همایش تجلیل از خادمان قرآن ۱۰ هزار نفر از قرآن‌آموزان جلسات خانگی بانوان حضور دارند که ۳۰۰ استاد خانگی قرآن کریم تجلیل می‌شوند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، حجت‌الاسلام و‌المسلمین روح‌الله قائمی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون همایش «تجلیل از خادمان قرآن» با اشاره به فعالیت‌های دارالقرآن حرم امام خمینی(ره) اظهار داشت: دارالقرآن حرم امام خمینی(ره) بعد از آغاز فعالیت بنا دارد فعالیت‌های خود را در زمینه بسترسازی و طرح‌های قرآنی و مذهبی پیگیری کند.

وی در مورد طرح بسترساز افزود: این طرح با هدف جمع‌آوری اطلاعات جلسات خانگی قرآن و عترت و با نظر تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره) مصوب شد تا بستر سایر فعالیت‌های دارالقرآن باشد.

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) تصریح کرد: مهم‌ترین بستر شکل‌گیری جلسات مذهبی همین جلسات خانگی هستند که در این طرح جلسات قرآنی منطقه 20 شناسایی و براساس آن همایش «تجلیل از خادمان قرآن» پنجشنبه 26 بهمن ساعت 9 صبح در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

قائمی با اشاره به خودجوش بودن جلسات خانگی عنوان کرد: در این همایش 10 هزار نفر از قرآن‌آموزان جلسات خانگی بانوان حضور دارند و قرار است در آن از 300 استاد خانگی قرآن کریم تجلیل شود که بدون گرفتن هزینه‌ای در راه قرآن گام برداشته‌اند، و سیدحسن خمینی از جمله سخنرانان نخستین همایش «تجلیل از خادمان قرآن» هستند.

وی ضمن اشاره به هدف همایش «تجلیل از خادمان قرآن» بر مبنای ارتقاء انگیزه و کمک به بالا بردن سطح کیفی و کمّی جلسات قرآن خانگی بیان کرد: نیازسنجی جلسات خانگی قرآن هدف اصلی این طرح است، چراکه فرهنگ جلسات خانگی و حضور فیزیکی در چنین جلساتی باید حفظ شود.

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) در پایان با بیان اینکه فعالیت دارالقرآن هیچ اصطکاک و موازی کاری با فعالیت سایر نهادها ندارد خاطرنشان کرد: فعالیت ما در حوزه‌ای متمرکز شده که کمتر مورد توجه قرار گرفته و از فارغ‌التحصیلان قرآنی که انگیزه اصلی آنها ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی است بهره گرفته می‌شود.

انتهای پیام/ش

نظر شما