شناسهٔ خبر: 24100309 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) خبر داد

حمایت و رونق جلسات قرآن خانگی اولویت دارالقرآن است/ گام بعدی برگزاری مسابقات

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) گفت: به دنبال انجام کار‌هایی هستیم که روی زمین مانده از این رو قصد داریم جلسات قرآن خانگی را تقویت و در گام دوم مسابقات بین جلسات را برگزار کنیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «روح‌الله قائمی نیک» مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) در نشست خبری که عصر امروز سه‌شنبه 24 بهمن ماه در مسجد چهارده معصوم(ع) برگزار شد، گفت: با تأسیس دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) طی چندماه گذشته، زمینه فعالیت‌های آتی را بر اساس طرحی به نام ارتباط با جلسات خانگی قرآن قرار داده‌ایم که از این بستر خدمات و فعالیت‌های بعدی را پیش خواهیم برد.

وی اظهار داشت: در جلسات قرآنی خانگی، براساس نیازهایی که افراد اعلام می‌کنند خدمات آموزشی را به آنها ارائه می‌دهیم، همچنین کسانی که علاقه‌مند هستند در راستای جلسات خانگی فعالیت‌هایی داشته باشند، دست همیاری به سوی آنها دراز می‌کنیم.

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) تصریح کرد: همانطور که از تعالیم قرآن و عترت به دست می‌آید «ید الله مع الجماعه»؛ از این رو شعار اصلی ما این است و تلاش می‌کنیم بدون هیچ خط کشی و نگاه خاص و هدف‌گذاری با مجموعه‌هایی که فعالیت‌های دینی انجام می‌دهند ارتباط برقرار کنیم چراکه بسیاری از کدورت‌های فردی باحضور در این جلسات از میان برداشته خواهد شد.

وی ادامه داد: نهادها و سازمان‌هایی که در حوزه فعالیت‌های قرآنی فعال هستند مأموریت‌هایی دارند و ما هیچ اصطکاک و برخورد موازی‌ با آنها نخواهیم داشت از این رو برنامه‌ریزی ما جایی است که در آن حوزه‌ها کمترین فعالیتی صورت گرفته و ما وظیفه خودمان می‌دانیم در این حوزه‌ها ورود پیدا کنیم و با تمام نهادها و سازمان‌هایی که در این راستا فعالیت می‌کنند تعاملات خوبی داشته و خواهیم داشت.

قائمی‌نیک عنوان کرد: نخستین همایش «تجلیل از خادمان قرآن» با حضور 10 هزار نفر از قرآن‌آموزان جلسات خانگی بانوان، پنجشنبه 26 بهمن‌ماه از ساعت 9 صبح تا اذان ظهر در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و قرار است در آن از 300 استاد خانگی قرآن کریم تجلیل شود که بدون گرفتن هزینه‌ای در راه قرآن گام برداشته‌اند.

وی با بیان اینکه بعد از برگزاری این همایش در هر منطقه‌ای، مسابقات بین‌الجلسات خانگی را داریم، اظهار داشت: معمولاً مسابقات حوزه قرآن، یک سطح مشخصی دارد از جمله رشته حفظ و قرائت قرآن کریم اما آنچه که مدنظر ما است از این جنس نیست و آنچه که در هر سطحی هستند در خود آن جلسه و به تناسب ناحیه‌بندی‌ که برای جلسات خانگی انجام می‌شود این مسابقات برگزار می‌شود.

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: ما معتقدیم که باید در جلسات خانگی مسابقاتی برگزار شود که سطح مسابقات مطابق با همان جلسات باشد و خود خانم‌ها و افراد شرکت‌کننده در این جلسات ناامید از شرکت در این مسابقات نشوند و سعی می‌کنیم همه افراد در این مسابقات شرکت کرده و ارتباطات اجتماعی و قرآنی در این جلسات برقرار شود. از این جمله مسابقات می‌توان به حفظ 5 سوره، حفظ تک حزب و حفظ نیم جزء اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد ارتباط بین جلسه‌ای، بسیاری از نیازهای آموزشی را برطرف می‌کند، گفت: افرادی که در این مدت به ما کمک کردند فارغ التحصیلان و فعالان مذهبی بودند که انگیزه‌های اصلی آنها ارتقاء سطح کیفی و کمی جلسات قرآنی خانگی بود که بحمدالله تیم مذهبی و قوی و کار کشته‌ای را در دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) جمع کرده‌ایم و بنا داریم در سایر مناطق نیز تیم‌هایی را شناسایی کنیم و آن تیم به ارتباطات و ارائه مطالب آموزشی همت داشته باشد.

انتهای پیام/

نظر شما