شناسهٔ خبر: 23547363 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: پانا | لینک خبر

بهره گیری از توان داخلی برای مکانیزه کردن سیستم های اداری

تهران (پانا) - عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می‌گوید بهره گیری از توان و دانش داخلی، مکانیزه کردن سیستم های اداری در دستگاه های اجرائی در اولویت است.

صاحب‌خبر -

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای، فرشید آریا شکوه، اظهار کرد: توسعه، گسترش و فراگیری نرم افزارهای مالی و اداری باید در خدمت کارکنان قرار گیرد، نه پرسنلِ ادارات در اختیار سامانه ها ، به نوعی که کارکنانِ ادارات به امور تخصصیِ خود بپردازند و سایر کارهای آنها را نرم افزار انجام دهد.   

عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور حذف کامل بروکراسی اداری با بهره مندی از سامانه ها و پورتال های این شرکت را در آینده ای نه چندان دور میسر دانست و تصریح کرد: علاوه بر این، گام موثری در راستای به حداقل رسیدن خطاهای انسانی و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت در کشور برداشته خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه از سال 1394 تا کنون 320 دستگاه دولتی شامل نهادها و سازمان و شهرداری هاو دانشگاه ها همکاری خود را گسترش داده اند، گفت: تا کنون 1852 پیشنهاد در خصوص به روزرسانی نرم افزارها از سازمان های مختلف توسط آروین رایان سیستم دریافت و نسبت به تکمیل سامانه های نرم افزاری مطابق با درخواست های ارسالی، اقدامات لازم به عمل آمده و در اختیار آنان قرار داده شده که موجبات رضایت مخاطبان را نیز فراهم آورده است.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، تداوم ارائه آموزش های مورد نیاز و همچنین در اختیار قراردادن این آموزش ها به صورت رایگان و پشتیبانی سریع و به موقع را از سیاست ها و رسالت های مهم شرکت آروین رایان سیستم دانست.

وی گفت: همگام بودن با اهداف کاربران و امتداد همکاری با آنان مایه مباهات و ارائه راهکارها ، آموزش ها و خدمات تا پایان راه و رسیدن به هدف ، هدیه آورین به مشتریان است.

وی با اشاره به این که، ارائه خدمات مناسب پشتیبانی و در لحظه، مهمترین هدف تیم ما است، افزود : بر اساس نظرسنجی صورت گرفته در سال جاری 91.6 درصد کاربران آروین رایان سیستم رضایتمندی خود را از این شرکت اعلام کرده اند.

آریا شکوه گفت : این نرم افزار به عنوان یکی از زیر سیستم های نرم افزارِ جامعِ مالی و اداریِ تعهدیِ آروین مطابق با خروجی های مورد نیازِ اعلام شده ی سازمان برنامه و بودجه ی کشور ارایه شد که از ابتدای سال ۹۷ در کلیه دستگاه های اجراییِ طرفِ قرارداد به صورت رایگان به بهره برداری خواهد رسید.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، افزود: همزمان از نرم افزار کارگزینیِ تحتِ وب آروین نیز رونمایی شد و در بهار سال ۹۷ نیز از اپلیکیشن جدید و شگفت انگیزِ آروین در بستر موبایل رونمائی خواهد شد که در فرصت مناسب، اطلاعات این اپلیکیشن در اختیار رسانه ها قرار داده خواهد شد.

وی گفت: دستورالعمل سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر مشخصات و خصوصیت های نرم افزارهای مالی و همچنین اجرای کامل حسابداری تعهدی در دولت به طور اکید در دستور کار شرکت آروین رایان سیستم قرار دارد.

آریا شکوه افزود: تعداد قابل توجهی از امکانات و گزارشات مورد نیاز اداری که در بخشنامه سازمان برنامه و بودجه کشور به طور مستقیم به آنها اشاره شده، در این نرم افزار گنجانده شده است و قطعا طی سال 97 همگام با قوانین جدید بروز خواهد شد.

وی گفت: این شرکت کلیه مجوزها و گواهینامه های لازم از جمله گواهی رتبه بندی شرکت های انفورماتیک ، تأییدیه ثبت نرم افزار و مجوز دیوان محاسبات در خصوص طرح ملی سامانه نظارت الكترونيكي(سنا) را اخذ کرده است.

به گفته عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ، این شرکت گواهی سلامت نرم افزار پیرو قانون نظام سلامت اداری و مجوز نرم افزار اموال از وزارت امور اقتصادی و دارائی را نیز اخذ کرده که مورد تأئید کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، نهادها و ارگان های ذیربط می باشد.

گفتنی است، سیستم جامع تعهدی آروین با این محصولِ جدید به عنوان یکی از کامل ترین نرم افزار های مالی و اداریِ تعهدی در سطح کشور ، شامل زیر سیستم های دفترداری، تنظیم حساب، اعتبارات، کنترل بودجه، رسیدگی، دریافت و پرداخت، سپرده و تضمینات، امور قراردادها، انبار و اموال، کارگزینی و حقوق و دستمزد می باشد که کلیه نیازهای هر دستگاه اجرایی را به بهترین نحو و به صورت یکپارچه پوشش می دهد.

نظر شما