شناسهٔ خبر: 22947346 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: حوزه | لینک خبر

سفر نابغه قرآنی به تبریز

حوزه/ نابغه قرآنی جهان اسلام در سفر به شهر تبریز با شهردار این کلانشهر دیدار کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از تبریز، حجت ‌الاسلام سید محمدحسین طباطبایی، ظهر امروز در دیدار با ایرج شهین باهر شهردار جدید تبریز، ابراز داشت: خدمتگزاران موسسه جامعه القرآن الکریم، در تدوین و اجرای طرح‌ های فرهنگی، قرآنی و آموزش شهروندی با مدیریت شهری تبریز همراه هستند و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: با حضور شهردار جدید تبریز در سکان مدیریت کلانشهر تبریز، رشد بیش از پیش فعالیت ‌های قرآنی را در این شهر فرهنگی و مذهبی و اولین پایتخت جهان تشیع شاهد باشیم.

ایرج شهین باهر شهردار تبریز نیز بر ضرورت بهره گیری از معارف قرآنی در آموزش سبک زندگی تاکید کرد و اظهار داشت: ایجاد جامعه سالم و پویا با هدف آموزش سبک زندگی اجتماعی بویژه برای نسل نوجوان از سیاست و رویکردهای مهم مدیریت شهری تبریز به شمار می رود.

وی ادامه داد: در این راستا، بهره گیری از روش ‌های آموزشی جامعه القرآن الکریم که برگرفته از تعالیم کتاب الهی در ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی است می‌ تواند بسیار کاربردی باشد.

شهردار کلانشهر تبریز با اشاره به اینکه تبریز به عنوان اولین پایتخت جهان تشیع مطرح است، افزود: شهرداری تبریز در جهت رشد و توسعه فعالیت ‌های قرآنی آماده همکاری و تعامل با جامعه القران الکریم و دیگر موسسات قرآنی است تا هر چه بیشتر شاهد گسترش فرهنگ قرآنی و زندگی دینی در این شهر باشیم.

شهین باهر در پایان  تاکید کرد: موسسه جامعه القرآن الکریم همراه با مجموعه پژوهشی و مربیان خود و بهره گیری از تعالیم دینی می توانند در تدوین دوره‌ های آموزش شهروندی و معضلات اجتماعی همراه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز باشند.

گفتنی است، دیدار با فعالان قرآنی و مدیران موسسات قرآن از جمله برنامه های سفر حجت الاسلام طباطبایی به تبریز است.

نظر شما