شناسهٔ خبر: 22879615 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

واکنش سازمان ملل به اقدام یک‌جانبه ترامپ درباره قدس

دبیرکل سازمان ملل متحد در پی اقدام یک جانبه رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که راهکار تشکیل دو کشور برای حل مناقشه میان اسرائیل و فلسطین هیچ جایگزینی ندارد.

صاحب‌خبر -

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد تصریح کرد: مساله قدس موضوعی است که باید از طریق مذاکرات مستقیم میان طرفین حل و فصل شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی خاطرنشان کرد: می خواهم این موضوع را به صراحت بیان کنم که راهکار تشکیل دو کشور هیچ جایگزینی ندارد.

گوترش در اظهارات خود خاطرنشان کرد: تنها با تحقق راهکار تشکیل دو کشور و تعیین قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و فلسطین است که آرزوهای مشروع دو ملت قابل تحقق می شود.

وی تاکید کرد: وضعیت نهایی باید از طریق مذاکرات مشخص شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد تصریح کرد: من متوجه تعلق خاطر افراد بسیاری به قدس هستم. این موضوع از قرن ها پیش وجود داشته و به همین ترتیب خواهد بود.

گوترش گفت، از زمان آغاز فعالیت خود به عنوان دبیرکل سازمان ملل متحد همواره مخالف اتخاذ تدابیر یک جانبه ای بوده که ممکن است دورنمای صلح را برای اسرائیلی ها و فلسطینی ها به خطر اندازد.

وی اظهار کرد: من به نوبه خود به عنوان دبیرکل سازمان ملل متحد هر آنچه در توان دارم را انجام خواهم داد تا از بازگشت رهبران اسرائیلی و فلسطینی به مذاکرات معنادار حمایت کنم.

نظر شما