شناسهٔ خبر: 22520273 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

دستورالعمل ساماندهی اراضی تصرفی کشور تصویب شد

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، حمیدرضا عظیمیان روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن چهارمحال و بختیاری افزود: کسی حق تجاوز به اراضی ملی و دولتی را ندارد، اما از آنجا که در سالهای گذشته برخی افراد تصرفاتی در این اراضی داشتند و امروز این مساله به یکی از معضلات اصلی حوزه مسکن وشهرسازی تبدیل شده است، دستورالعملی تهیه و تصویب شده تا براساس آن مشکل این اراضی برطرف شود.
وی ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل مردم بی بضاعتی که در حاشیه شهرها در اراضی دولتی مسکن احداث کرده و جز آن سرپناهی برای اسکان ندارند، زمین مطابق با بندهای این دستورالعمل و بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در آن، به این افراد واگذار می شود.
به گفته عظیمیان با اجرای این دستورالعمل که به امضای چهار وزیر و یک معاون رئیس جمهوری رسیده است، مشکل 80 درصد مردم کشور که در اراضی تصرفی که عمدتا در حاشیه شهرها ساکن هستند برطرف خوهد شد.
معاون وزیر و راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هدف از تصویب و اجرای این دستورالعمل ضمن مقابله با پدیده زمین خواری، حمایت دولت از خانواده های بی بضاعت حاشیه شهرهاست.
عظیمیان افزود: تمام قوای حاکمیتی به ویژه دستگاه قضا و مقننه حساسیت ویژه به مقابله با زمین خواری در کشور دارند و در همین خصوص تلاش ما بر این است تا با تمهیدات ویژه و نظارت بیشتر مشکلات این حوزه را برطرف کنیم.
در این نشست در خصوص برخی اختلافات موجود بین دستگاه های اجرایی استان و شهرداری شهرکرد بر سر زمین، مشکلات مسکن مهر، خانه های سازمانی، کمربندی جنوب و شمال شهرکرد و برخی اراضی تصرفی در نقاط مختلف استان بحث و تعیین تکلیف شد.
همچنین مقرر شد در صورت تایید حوزه علمیه قم، 21 هکتار از اراضی استان به ساخت حوزه علمیه اختصاص داده شود.
خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
7363/6021

انتهای پیام /*

نظر شما