شناسهٔ خبر: 21878965 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

نظر ترامپ درباره پایبندی ایران به برجام مهم نیست/ با خروج آمریکا از برجام، مجاز به هر اقدامی هستیم

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: نظر ترامپ درباره پایبندی ایران به برجام مهم نیست، ملاک، نظر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

صاحب‌خبر -

نظر ترامپ درباره پایبندی ایران به برجام مهم نیست/ با خروج آمریکا از برجام، مجاز به هر اقدامی هستیمبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری صبح امروز در حاشیه کنگره بیماری های سل و ریوی در جمع خبرنگاران در خصوص برجام اظهار کرد: آنچه که قرار است رئیس جمهور آمریکا بیان کند قابل پیش بینی نیست، آمریکا کشوری است که برای همه دنیا و از جمله خودش مشکل ایجاد کرده است.

وی افزود: ایران پایبند به برجام بوده و مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به برجام را در هشت نوبت تایید کرده است؛ رئیس جمهور آمریکا که یک فرد بدون منطق است وقتی اعلام کند ایران به برجام پایبند نبوده برای ما مهم نیست زیرا ملاک، نظر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

 رئیس بیمارستان مسیح دانشوری عنوان کرد: در صورت خروج آمریکا از برجام ما هم در مقابل این حق را برای خود محفوظ می دانیم که هر عملی را انجام دهیم.

ولایتی تاکید کرد: بر اساس تعهد بین المللی، کشورهای 1+5 موظفند آمریکا را وادار کنند تا به تعهدات خود در خصوص برجام پایبند بماند و بر اساس برجام رفتار کند؛ کشورهای آلمان ، روسیه و چین موظفند آمریکا را وادار کنند که در چهارچوب و جدول تعیین شده از سوی سازمان انرژی هسته ای عمل کند.

وی مطرح کرد: به طور کلی انحراف از طرف کشور آمریکا بوده و ایران به مذاکرات برجام پایبند است.

 رتبه نخست ایران در منطقه در حوزه پیوند ریه

وی در ادامه به برگزاری همایش  بیماری های سل و ریوی اشاره و مطرح کرد: کنگره بیماری های ریوی و  سل هر 2 سال یک بار برگزار می شود و اطلاعات افراد شرکت کننده در این همایش مبادله می شود.

ولایتی بیان کرد: خوشبختانه بعد از انقلاب تعداد مبتلایان به سل کاهش پیدا کرده و تعداد این افراد به ازای هر یک هزار مورد به ۱۱ نفر رسیده است.

 رئیس بیمارستان مسیح دانشوری درباره پیوند ریه در کشور یادآور شد: در خصوص پیوند ریه در منطقه رتبه اول را داریم و تا به امروز ۱۹۰ پیوند ریه در بیمارستان مسیح انجام شده است.

وی گفت: در بیمارستان های دیگر هم این پیوند انجام شده است اما موفق نبودند، مرکز مسیح دانشوری در طول ۱۲ سال کارنامه بسیار موفقی از خود به جای گذاشته است.

انتهای پیام/

نظر شما