شناسهٔ خبر: 67360369 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

هشدار نسبت به عدم ابلاغ تعرفه‌های درمان اعتیاد

نجمه محمودی‌نیا

وزارت بهداشت درحالی در فروردین ماه تعرفه‌های پزشکی را ابلاغ کرد که باوجود گذشت دو ماه پس از آن و در اوایل خردادماه، رئیس کانون کشوری درمانگران اعتیاد از عدم ابلاغ تعرفه‌های درمان اعتیاد خبر داد؛ موضوعی که اکنون به گفته یکی دیگر از درمانگران اعتیاد همچنان تداوم دارد و همین امر موجب تحت فشار قرار گرفتن این بخش از کادر درمانی شده است.

صاحب‌خبر -

در این راستا سعید صفاتیان، مدیرکل اسبق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر و کارشناس حوزه درمان اعتیاد که در حال حاضر دارای مرکز درمان اعتیاد است، در این باره به ایسنا، می‌گوید: عدم ابلاغ تعرفه‌های درمان اعتیاد سیستم خصوصی را به شدت تحت فشار قرار داده و این درحالیست که هزینه دارو، حقوق پرسنل، کیت‌های آزمایشگاهی و... تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی که معتقد است تاخیر در ابلاغ تعرفه‌های درمان اعتیاد فعالیت مراکز درمانی را خارج از روال قانونی خواهد کرد، گفت: این موضوع درنهایت موجب تعطیلی مراکز درمان اعتیاد خواهد شد.

این کارشناس حوزه اعتیاد ضمن انتقاد از دیرکرد وزارت بهداشت در ابلاغ تعرفه‌ها، هشدار داد که این تعطیلی مراکز درنهایت منجر به کاهش درمان معتادان و درنهایت خروج برخی معتادان از چرخه درمانی می‌شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما