شناسهٔ خبر: 67360320 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

سرمربی اسپانیایی جدید پرسپولیس را بیشتر بشناسید

خوان کارلوس گاریدو سرمربی جدید تیم فوتبال پرسپولیس سابقه درخشانی در دوران مربیگری خود داشته است.

صاحب‌خبر -

مدیران باشگاه پرسپولیس بعد از جدایی اوسمار به دنبال انتخاب سرمربی جدید بودند  و در نهایت  بعد از بررسی گزینه‌های مختلف با خوان کارلوس گاریدو اسپانیایی به توافق نهایی رسیدند و قرارداد امضا کردند.
 
بیوگرافی خوان کارلوس گاریدو سرمربی اسپانیایی و جدید باشگاه پرسپولیس  به شرح زیر است.
 
خوان کارلوس گاریدو سرمربی اسپانیایی متولد ۲۹ مارس ۱۹۶۹ در والنسیا است. او سابقه خاصی به عنوان بازیکن ندارد، اما در عرصه مربیگری کار خود را در تیم محلی منطقه والنسیا در سال ۱۹۹۳ به نام "ال پویگ" آغاز کرد.
 
پس از ۵ فصل حضور در این تیم او به اوندا پیوست و پس از یک سال فعالیت در این تیم در سال ۲۰۰۳ به عنوان سرمربی تیم B ویارئال انتخاب شد. گاریدو در ۷ سال و مقاطع مختلف در این تیم کار کرد و در ۳۱ ژانویه ۲۰۱۰، به عنوان سرمربی تیم اصلی این باشگاه معرفی شد.  
 
در جمع زیردریایی‌ها تا تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۱ (لقب ویارئال) آمار ۱۰۶ بازی، ۴۵ برد، ۲۳ تساوی و ۳۸ باخت را ثبت کرد. در فصل ۲۰۱۰_۲۰۱۱ او با ویارئال سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به عنوان تیم چهارم لالیگا به دست آورد.
 
پس از جدایی از این تیم، او ۱۵ نوامبر ۲۰۱۲ هدایت بروژ بلژیک را برعهده گرفت و در نخستین فصل حضورش با این تیم در رتبه چهارم لیگ حرفه‌ای این کشور ایستاد. پس از ثبت آمار ۳۷ بازی، ۲۰ برد، ۹ مساوی و ۸ باخت در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۳ از این تیم جدا شد.
 
البته در بازگشت به اسپانیا در تاریخ ۲ دسامبر همان سال توفیق چندانی به دست نیاورد و پس از ۱۰ بازی با آمار ۲ برد، ۳ مساوی و ۵ باخت کمتر از ۲ ماه بعد برکنار شد.
 
اولین تجربه خارج از اروپا گاریدو، در ۸ جولای ۲۰۱۴ رقم خورد و در یک فصل نایب قهرمانی لیگ مصر را به دست آورد. جایی که آمار ۴۰ بازی، ۲۲ برد، ۱۰ مساوی و ۸ باخت را به جا گذاشت و با کسب قهرمانی جام حذفی و جام کنفدراسیون‌های قاره، ۵ می ۲۰۱۵ هم با این تیم پرافتخار خداحافظی کرد.
 
الاتفاق عربستان هم اولین تیم آسیایی گاریدو است که ۶ نوامبر ۲۰۱۶ به آن رفت و با ثبت آمار ۱۲ بازی، ۳ برد، ۳ مساوی و ۶ باخت، ۳ ماه بعد برکنار شد.

نظر شما