شناسهٔ خبر: 67358013 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

در دولت روحانی و دوره اصلاحات در آستانه جنگ با طالبان قرار داشتیم

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تمام سیاست‌های دولت روحانی باعث شد که سایه جنگ بر کشور رخ دهد اما دولت آقای رئیسی سایه جنگ را دور کرد و دشمن صهیونیست را سر جای خود نگه داشت.

صاحب‌خبر -
مناظره | قاضی‌زاده هاشمی: در دولت روحانی و دوره اصلاحات در آستانه جنگ با طالبان قرار داشتیم
کد خبر: 664608
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۴ ۲۰:۵۸:۰۴

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تمام سیاست‌های دولت روحانی باعث شد که سایه جنگ بر کشور رخ دهد اما دولت آقای رئیسی سایه جنگ را دور کرد و دشمن صهیونیست را سر جای خود نگه داشت.

به گزارش ایلنا، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در چهارمین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما این روزها وقتی خدمت مردم می‌رسیم از یک نظر مردم انتقاد می‌کنند که چرا واضح صحبت نمی کنید. امشب می‌خواهیم کمی مصداقی صحبت کنم. برنامه سیاست خارجی ایران جلوگیری از دخالت بیگانگان است. گرچه این سیاست مختل شد. شما یادتان است دولت روحانی وقتی به دولت آقای رئیسی رسید، جایگاه ما در منطقه نامطلوب بود.

وی افزود: با دولت سابق افغانستان تنش جدی داشتیم، جالب اینکه جریان رسانه‌ای مهندسی افکار عمومی در ابتدای دولت رئیسی جامعه را جوری تحریک کرد تا جنگ با طالبان رخ دهد. در دوران اصلاحات هم بعد از ماجرای مزارشریف ما در آستانه جنگ با طالبان قرار داشتیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: کارشناسان و نمایندگان سیاست خارجی آقای پزشکیان تعادلی در برنامه سیاست خارجی ندارند و تک چشمی به دنیا نگاه می کنند. تمام سیاست‌های آنان باعث شد که سایه جنگ بر کشور رخ دهد اما دولت آقای رئیسی سایه جنگ را دور کرد و دشمن صهیونیست را سر جای خود نگه داشت.

قاضی زاده هاشمی گفت: در زمان آقای روحانی، دیپلمات‌هایی مانند آقای اسدی و نوری در زندان‌های اروپا بودند که با اقتدار آقای رئیسی آزاد شدند. آقای علی اف در آذربایجان برای ما خط و نشان می کشیدند، بحرین و جیبوتی هم با ما قهر کردند. آقای امیرعبداللهیان استاد تمام مذاکره بودند . حالا مصر بعد از چهل و پنج سال و عربستان بعد از هفت سال با ما وارد ارتباط شدند، تنش آذربایجان برطرف شد کریدور شمال و جنوب از روسیه تا هندوستان به امضا رسید و بعضی از این قراردادها عملیاتی شد. شما دیدید که وقتی فاجعه شهادت رئیسی اتفاق افتاد برخی از همسایگان ما عزای عمومی اعلام کردند.

 

نظر شما