شناسهٔ خبر: 67233495 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد

برق رایگان کشاورزان با ۵ ساعت مدیریت بار

سخنگوی صنعت برق از راه اندازی طرحی خبر داد و گفت: براساس آن کشاورزان در صورت همکاری بیشتر با برنامه های مدیریت مصرف برق، می‌توانند میزان صرفه جویی شده را به نرخی ٤ برابر بالاتر از قیمت تامین برق به فروش برسانند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از وزارت نیرو (پاون)، مصطفی رجبی مشهدی اظهار کرد: کشاورزان در صورت استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی، از معافیت‌های مرتبط با طرح‌های مدیریت بار بهره‌مند می‌شوند.

وی در عین حال یادآور شد: همچنین اگر معادل ٨٠ درصد ظرفیت برقی چاه‌ها از نیروگاه‌های خورشیدی برای تأمین برق استفاده شود، معافیت لازم را از طرح‌های مدیریت بار تابستان خواهند داشت و همچنین در صورتی که کشاورزان ٥ ساعت که شامل ساعات گرم بعد از ظهر تابستان است با صنعت برق همکاری کنند، هزینه برق مصرفی در بقیه ١٩ ساعت شبانه روز رایگان خواهد بود.

مدیرعامل توانیر در عین حال از خرید برق صرفه جویی شده توسط کشاورزان نیز خبر داد و گفت: اگر کشاورزان بتوانند با بهینه‌سازی سیستم‌های برقی چاه‌های کشاورزی و یا همکاری بیشتر، صرفه‌جویی بیشتری داشته باشند، به صورت پلکانی افزایشی، برق صرفه جویی شده را با نرخی در حدود دو هزار و ٥٠٠ تومان یعنی ٤ برابر هزینه تأمین برق از آنها خریداری خواهیم کرد.

رجبی مشهدی افزود: بر اساس محاسبات صورت گرفته، هر چاه کشاورزی با مصرف متعارف، می‌تواند از این طریق و با اندکی صرفه جویی بیشتر، در حدود ٨ تا ١٠ میلیون تومان از صنعت برق پاداش دریافت کند که البته باید پیش‌تر این همکاری را به اداره برق منطقه خود اعلام کنند.

نظر شما