شناسهٔ خبر: 67129453 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ۵۹۸ | لینک خبر

سخنگوی ستاد انتخابات کشور خبر داد؛

250 نقطه اخذ رأی برای ایرانیان خارج کشور

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تنها انتخاباتی است که همزمان با داخل کشور، در خارج از کشور نیز برگزار می‌شود و 250 نقطه در سراسر دنیا برای اخذ رای از ایرانیان خارج کشور در نظر گرفته شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش پایگاه خبری 598، محسن اسلامی  با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۸ تیر ماه و برنامه ریزی وزارت کشور برای برگزاری این انتخابات در سراسر کشور و همچنین کشورهای مختلف جهان اظهار داشت: ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای اخذ رای از ایرانیان خارج کشور در نظر گرفته شده است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تنها انتخاباتی است که همزمان با داخل کشور، در خارج از کشور نیز برگزار می‌شود که نحوه و مکان و ساعت برگزاری آن از طریق نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به آگاهی هموطنان مقیم رسانده می شود.

به گفته وی هموطنان مقیم خارج کشور جهت اخذ رای می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی مجاز در روز انتخابات و در ساعات اعلامی از سوی نمایندگی های کشورمان به شعب اعلامی که (سفارتخانه ها یا سر کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران ) مراجعه کنند.

گفتنی است بر اساس تبصره (اصلاحی ۲۶ˏ۱۰ˏ۱۳۹۱) ماده ۱۹ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، رأی‌دهندگان در خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می‌توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی، رأی دهند؛ بنابراین به موجب این ماده ایرانیان خارج از کشور می‌توانند در صورت عدم دسترسی به شناسنامه یا کارت ملی از گذرنامه معتبر ایرانی خود برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری استفاده کنند.

نظر شما