شناسهٔ خبر: 66849108 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

هفته پایانی لیگ برتر هندبال مردان؛

پرواز و فرازبام سقوط کردند؛ سپاهان به سکو نرسید

گیتی‌پسند اصفهان با تحمیل نخستین شکست فصل به قهرمان لیگ، سومی لیگ را از آن خود کرد تا سپاهان به سکو نرسد.

صاحب‌خبر -

پرواز و فرازبام سقوط کردند؛ سپاهان به سکو نرسید
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، هفته بیست و دوم و پایانی سی و ششمین دوره لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های کشور گرامیداشت «شهدای خدمت» عصر دیروز با برگزاری ۵ دیدار به پایان رسید که طی آن در مهمترین دیدار در نصف جهان، گیتی پسند توانست علاوه بر تحمیل نخستین شکست فصل به صنعت مس کرمان، جایگاه سومی فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از آن خود کند.

گیتیزن‌ها در یک بازی مهیج و زیبا که تنها به پیروزی نیاز داشتند، ابتدا در نیمه نخست مقابل نارنجی‌پوشان عقب نشستند و با دو گل کمتر و نتیجه ۱۵ -۱۷ به رختکن رفتند، اما در نیمه دوم ورق برگشت و بازی سرعتی شاگردان کیوان صادقی و دفاع خوب در درون دروازه باعث شد این دیدار در نهایت ۲۹ -۳۰ به سود نماینده اصفهان رقم بخورد تا با توقف زنجیره پیروزی‌های مداوم مس، این گیتی‌پسند باشد که بر سکوی سومی لیگ سی و ششم بایستد.

پیش از این صنعت مس کرمان سه هفته زودتر از پایان لیگ قهرمانی را به نام خود زد و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون نایب قهرمانی فصل را به دست آورده بود.

در دیگر دیدار مهم دیروز و در سبزوار، سپاهان که تنها با شکست گیتیزن‌ها می‌توانست روی سکوی سوم بایستد، علی رغم پیروزی ۲۴ -۲۷ در این بازی، دستش از رسیدن به جایگاه سوم کوتاه ماند تا قهرمان دو دوره پیش لیگ برتر، تنها به چهارمی لیگ اکتفا کند.

سپاهان نوین نیز که به اراک رفته بود، در یک بازی نزدیک در ثانیه‌های پایانی توانست ششمین برد خود را با نتیجه ۲۹ -۳۰ کسب کند تا این فصل را در جایگاه نهمی به پایان برساند. اراک نیز با ده امتیاز بر پله دهم ایستاد.

پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد نیز در یک غافلگیری توانست نفت و گاز گچساران را با نتیجه قاطع ۳۱ -۳۷ با شکست بدرقه کند تا با ۲ امتیاز این بازی ۲۵ امتیازی شود و کار خود راا در فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در رده ششم به پایان برساند.

نیروی زمینی شهید شاملی کازرون نیز در آخرین بازی هفته پایانی برابر پرواز هوانیروز به برتری رسید.

پرواز هوانیروز و فرازبام خائیز دهدشت پیش از این سقوط خود را به لیگ دسته یک هندبال قطعی کرده بودند.

نتایج کامل دیدار‌های هفته پایانی لیگ برتر هندبال به این شرح است:
گیتی پسند ۳۰ – صنعت مس کرمان ۲۹
پیکان سبزوار ۲۴ – فولاد سپاهان ۲۷
پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد ۳۷ – نفت و گاز گچساران ۳۱
آلومینیوم اراک ۲۹ – سپاهان نوین ۳۰
پرواز هوانیروز اصفهان ۳۱ – نیروی زمینی شهید شاملی کازرون ۳۵

با این نتایج صنعت مس کرمان ۴۲ امتیازی ماند و نخستین شکست فصل خود را ثبت کرد، نیروی زمینی شهید شاملی کازرون با ۳۷ امتیاز نایب قهرمان شده و گیتی پسند با ۳۵ امتیاز روی سکوی سوم قرار گرفت.

فولاد سپاهان اصفهان با ۳۴ امتیاز از رسیدن به جایگاه سوم بازماند، زغال سنگ طبس با ۲۶، پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد با ۲۵، نفت و گاز گچساران با ۲۳، پیکان خراسان با ۱۶، سپاهان نوین با ۱۴ و آلومینیوم اراک با ۱۰ امتیاز در رده‌های چهارم تا دهم قرار گرفتند.

در انتهای جدول رده‌بندی نیز پرواز هوانیروز با ۸ و فرازبام خائیز دهدشت با ۷ امتیاز به لیگ دسته یک هندبال سقوط کردند.

تمام بازی‌های هفته پایانی لیگ برتر هندبال که به نام «شهدای خدمت» نامگذاری شده بود، با یک دقیقه سکوت آغاز شد.

آخرین دیدار بین صنعت مس کرمان و فراز بام خائیز دهدشت (بازی معوقه هفته بیست و یکم) و همچنین و مراسم اختتامیه لیگ سی و ششم امروز در تالار فدراسیون هندبال برگزار می‌شود.

نظر شما