شناسهٔ خبر: 66809375 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت راه و شهرسازی | لینک خبر

۱۳ سایت نهضت ملی مسکن در استان قم فعال است

مدیرکل راه و شهرسازی قم با بیان اینکه عملیات احداث افزون بر ۷۰ هزار واحد در این استان در حال انجام است، گفت: با فعال‌بودن ۱۳ سایت نهضت ملی مسکن قم به یک کارگاه بزرگ مسکن‌سازی در کشور تبدیل شده‌است.

صاحب‌خبر -

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، حسین زنجیرانی فراهانی اظهار کرد: در استان قم ۱۹۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده بودند که از این‌ بین ۸۵ هزار نفر واجد شرایط هستند.

وی با اشاره به تخصیص پروژه برای ۷۰ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن قم، ادامه داد: مجموعه مدیریت استان و اداره‌کل راه و شهرسازی در تلاش است تا تمامی متقاضیان واجد شرایط را، صاحب‌خانه مسکونی کند.

وی ابراز کرد: در حال حاضر ۳۰ هزار واحد مسکونی در سایت ۵۶۰ هکتاری پردیسان، حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد در سایت های ۲۲ و ۱۷ هکتاری پردیسان، ۳۰ هزار واحد در شهرک پرنیان، ۱۳ هزار واحد در شهر سایت شهر قنوات، ۵ هزار واحد در سایت طایقان، ۵۰۰ واحد در شهر کهک به همراه‌های سایت های سلفچگان و دستجرد از سایت های مهم مسکن‌سازی این استان هستند.

واگذاری انفرادی زمین به متقاضیان نهضت ملی مسکن

زنجیرانی فراهانی بیان داشت: برای تحقق شعار سال در بخش مسکن، واگذاری زمین انفرادی جهت تکمیل توسط متقاضیان از طریق فرایند قرعه‌کشی در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی قرار گرفته که در این بخش اولویت با ثبت‌نام‌کنندگان سال ۱۴۰۰ است.

وی گفت: فرایند واگذاری زمین انفرادی بصورت قرعه‌کشی صورت می‌گیرد و هیچ‌گونه نیازی به مراجعه حضوری به بخش‌های مختلف اداره کل و راه و شهرسازی نیست.

در استان قم ۱۹۰ هزار نفر در سامانه ملی مسکن ثبت‌نام کردند که ۸۵ هزار متقاضی واجد شرایط اعلام و تاکنون برای ۷۰ هزار نفر تخصیص پروژه شده‌است.

نظر شما