شناسهٔ خبر: 66810337 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

13 سایت نهضت ملی مسکن در استان قم فعال است

صاحب‌خبر -
13 سایت نهضت ملی مسکن در استان قم فعال است
خبرگزاری آریا - مدیرکل راه و شهرسازی قم با بیان اینکه عملیات احداث افزون بر 70 هزار واحد در این استان در حال انجام است، گفت: با فعال‌بودن 13 سایت نهضت ملی مسکن قم به یک کارگاه بزرگ مسکن‌سازی در کشور تبدیل شده‌است.

به گزارش خبرگزاری آریا ، حسین زنجیرانی فراهانی اظهار کرد: در استان قم 190 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده بودند که از این‌ بین 85 هزار نفر واجد شرایط هستند.
وی با اشاره به تخصیص پروژه برای 70 هزار متقاضی نهضت ملی مسکن قم، ادامه داد: مجموعه مدیریت استان و اداره‌کل راه و شهرسازی در تلاش است تا تمامی متقاضیان واجد شرایط را، صاحب‌خانه مسکونی کند.
وی ابراز کرد: در حال حاضر 30 هزار واحد مسکونی در سایت 560 هکتاری پردیسان، حدود 3 هزار و 500 واحد در سایت های 22 و 17 هکتاری پردیسان، 30 هزار واحد در شهرک پرنیان، 13 هزار واحد در شهر سایت شهر قنوات، 5 هزار واحد در سایت طایقان، 500 واحد در شهر کهک به همراه‌های سایت های سلفچگان و دستجرد از سایت های مهم مسکن‌سازی این استان هستند.
واگذاری انفرادی زمین به متقاضیان نهضت ملی مسکن
زنجیرانی فراهانی بیان داشت: برای تحقق شعار سال در بخش مسکن، واگذاری زمین انفرادی جهت تکمیل توسط متقاضیان از طریق فرایند قرعه‌کشی در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی قرار گرفته که در این بخش اولویت با ثبت‌نام‌کنندگان سال 1400 است.
وی گفت: فرایند واگذاری زمین انفرادی بصورت قرعه‌کشی صورت می‌گیرد و هیچ‌گونه نیازی به مراجعه حضوری به بخش‌های مختلف اداره کل و راه و شهرسازی نیست.
در استان قم 190 هزار نفر در سامانه ملی مسکن ثبت‌نام کردند که 85 هزار متقاضی واجد شرایط اعلام و تاکنون برای 70 هزار نفر تخصیص پروژه شده‌است.

نظر شما