شناسهٔ خبر: 66252906 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

سهرابیان پس از گرفتن ۴ سهمیه المپیک: در پاریس زنگ تفریح نخواهیم بود

آتنا خلیلی

رییس فدراسیون قایقرانی گفت: قایقرانی در المپیک پاریس مدال نمی‌گیرد اما کشورهای دیگر را آزار خواهد داد.

صاحب‌خبر -

علیرضا سهرابیان در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به کسب چهار سهمیه المپیک پاریس بیان کرد: پنج نفر در قایقرانی سهمیه المپیک گرفت و سه نفر از آنها از بانوان هستند. خوشحالم مزد زحمات خود را گرفتند. امیدوارم نماینده‌های شایسته‌ای در المپیک باشند. تابوشکنی کردیم به ویژه در آب‌های آرام و هر ورزشکار با مربی شخصی خود به مسابقات انتخابی المپیک رفت. ما به قهرمانان ادوار گذشته و مربیان جوان اعتماد کردیم که بی‌سابقه بود. باید روسای هیات‌ها و مربیان سازنده هم تبریک بگویم.

سهرابیان با اشاره به از دست رفتن سهمیه المپیک در کانو دو نفره گفت: فکر می‌کردیم چراغ گرفتن سهمیه المپیک با کانو دو نفره آغاز شود. تمرکز زیادی بر روی این ماده داشتیم اما طوفانی که در توکیو رخ داد برنامه برگزار کننده و ورزشکاران را به هم ریخت.

او در مورد انتظار از قایقرانی در المپیک پاریس گفت: در المپیک نمی‌توان پیش بینی مدال داشت. من هیچ موقع در مورد مدال‌آوری قایقرانی در المپیک پاریس صحبت نمی‌کنم اما مطمئن باشید ورزشکاران ما در پاریس ورزشکاران کشورهای دیگر را آزار خواهند داد و زنگ تفریح نخواهیم بود. هدف گذاری که از ابتدا برای گرفتن مدال در المپیک داشتیم، برای المپیک ۲۰۲۸ است و اگر وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و دولتمردان بر روی قایقرانی که رشته پرمدالی است، سرمایه‌گذاری کنند مطمئن باشند که جواب خواهند گرفت. در المپیک پاریس انتظاری از قایقرانی برای گرفتن مدال نداشته باشند اما  این رشته می‌تواند عملکردی متفاوت با دوره‌های قبل داشته باشد.

سهرابیان در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه قرار است کسانی که سهمیه گرفته‌اند به المپیک پاریس بروند یا انتخابی در داخل ایران برگزار خواهد شد؟ تاکید کرد: در رویینگ آن طور که اعلام کردند سهمیه به نام ورزشکار ثبت می‌شود. در آب‌های آرام طبق آیین نامه که ابلاغ کرده بودیم، پیش می‌رویم.

ناکامی بازی‌های آسیایی جبران شد

ایمان پورعزیز مربی محمد نبی رضایی هم که توانست با قهرمانی در آسیا سهمیه المپیک کانو ۱۰۰۰ متر یک نفره را بگیرد در گفت‌وگو با ایسنا در مورد عملکرد ورزشکارش گفت: مسابقات مهمی بود و نفرات اول و دوم سهمیه می‌گرفتند برای ما خیلی مهم بود که نبی رضایی بتواند این سهمیه را بگیرد و با اقتدار هم قهرمان شد. شش ماه پیش در بازی‌های آسیایی ناکامی داشتیم و محمد نبی رضایی چهارم شد بلافاصله پس از بازگشت از بازی‌های آسیایی تمرینات را برای انتخابی المپیک آغاز کردیم. سهمیه المپیک را گرفت و امیدوارم رنکینگ خوبی هم در المپیک پاریس داشته باشد

انتهای پیام

نظر شما