شناسهٔ خبر: 66218494 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تحلیل بازار | لینک خبر

رهبر انصارالله یمن:

عربستان و امارات هیچ تلاشی برای حمایت از فلسطین نکردند

رهبر انصارالله یمن کمک به ملت فلسطین را مسئولیت بزرگ کشورهای اسلامی دانست اما موضع رسمی اکثر کشورهای عربی و اسلامی در خط مقدم را به گونه‌ای دانست که تمایلی به حمایت از فلسطین ندارند.

صاحب‌خبر -

به گزارش بازار، عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن گفت: موضع رسمی اکثر کشورهای عربی و اسلامی از سوی کسانی است که تمایلی به حمایت از فلسطین ندارند. برخی افراد سهل انگاری می کنند، برخی دیگر در تجاوزات شریک هستند و برخی دیگر در چندین زمینه به دشمن کمک می‌کنند.

رهبر انصارالله گفت: جریان تکفیری یک جریان فتنه‌گر بزرگ است که ده‌ها هزار نفر به آن تعلق دارند، اما حرکت آن تحت عنوان جهاد در مسیر درستی نیست. جنبش تکفیری برای گسترش نزاع و کشتار مردم در بازارها، مساجد و مراسم مذهبی و اجتماعی حرکت کرد. جریان تکفیری زیر پرچم اسلام بیش از ۴۰۰۰ عملیات انتحاری در عراق، اقداماتی جنایتکارانه از جمله ذبح بی‌گناهان با چاقو، مثله کردن اجساد و سر بریدن تحت عنوان «جهاد» انجام داد. جنبش تکفیری با حمایت مادی عظیم رژیم های عربی و حمایت سیاسی و رسانه‌ای صدها هزار مسلمان را کشت. جریان تکفیری با دشمن اسرائیلی که از نظر نص قرآن اولین دشمن اسلام محسوب می شود، هرگز مقابله نکرد! تکفیری‌ها با این که هزاران نفر جنگجو و انتحاری داشتند، نه از لحاظ نظامی با فلسطین همراهی کردند و نه در سطح رسانه‌ای.

او گفت: رژیم سعودی و امارات حتی در رسانه‌های خود در راستای منافع اشغالگران اقدام می‌کنند و اظهارات صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را کاملا پذیرفته‌اند. رژیم سعودی و امارات، خود را رهبران و حامیان کشورهای عربی معرفی کردند، اما هیچ تلاشی برای حمایت از فلسطین نکردند.

وی افزود: دشمن اسرائیلی دشمن تمام ملت است و اگر جهاد و فداکاری مردم فلسطین نبود شر دشمن به کشورهای دیگر سرایت می کرد.دشمن با کاری که در فلسطین انجام می دهد ثابت می کند که به قوانین و آداب و رسوم و سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی توجهی نمی کند. دشمن اسرائیلی هر روز در غزه نسل‌کشی می‌کند. تجاوزات "اسرائیل" به باریکه غزه حتی در عید فطر نیز متوقف نشد. رژیم صهیونیستی با جنایات و نسل کشی نمی تواند تصویر ارتشی پیروز را برای خود ترسیم کند. جنایات اشغالگران در کرانه باختری برای بیرون کردن فلسطینی‌ها تشدید شده است.

الحوثی تاکید کرد: ما به برادر اسماعیل هنیه شهادت فرزندان و نوادگانش را تسلیت می گوییم. دشمن با جنایات خود به هیچ شکلی از پیروزی دست نیافته است. آمریکایی‌ها همچنان بر جلوگیری از آتش بس اصرار دارند و بر ادامه تجاوزات و جنایت ها در نوار غزه تاکید دارند. هیچ راه حل و صلحی در منطقه وجود ندارد مگر با توقف محاصره و تجاوز به غزه.

وی افزود: ایالات متحده در کنار کشورهای اروپایی که این رژیم را به رسمیت شناختند و متأسفانه برخی کشورهای عربی عملیات برای مقابله با واکنش ایران را رهبری کردند. مایه تاسف است که برخی رسانه های عربی علیرغم حمایت تهران از مردم فلسطین در سطوح مختلف، تلاش کردند واکنش ایران را از فلسطین جدا کنند. کسانی هستند که سعی کردند پاسخ ایران به منزله حمایت مفید و مستقیم از مردم فلسطین و مجاهدین در نوار غزه بود.

رهبر انصارالله گفت: ویژگی واکنش ایران قدرت و شتاب بود و مشخصه آن پرتاب آن از خاک ایران با حجم عظیمی از موشک، پهپاد و قابلیت های نظامی مهم . پاسخ ایران مهم و قوی بود. پاسخ ایران قوانین تعامل را تعیین کرد که «هر گونه تجاوزی بی پاسخ نخواهد ماند. ایجاد قوانین تعامل برای «پاسخ به هر حمله» بدون توجه به تلاش برخی برای کم اهمیت جلوه دادن اهمیت آن، اهمیت راهبردی داشت.

وی با بیان اینکه پاسخ ایران از نظر کمّی و کیفی بسیار قدرتمند بود، تصریح کرد: دشمن در تلاش بود جمهوری اسلامی را منصرف کند که از خاک خود پاسخ ندهد. ایران یکی از مهمترین پایگاه‌های نظامی دشمن را در فلسطین اشغالی هدف قرار داد. لذا اگر از این بعد، حمله کند، با پاسخ محکم و قاطعی روبرو خواهد شد.

رهبر انصارالله گفت: مردم فلسطین برای اولین بار شاهد صحنه شگفت انگیزی با موشک باران پایگاه‌های دشمن خود بودند. ملت فلسطین خوشحال است؛ زیرا می‌بیند، کشوری هست که جرأت کند اسرائیل را در این سطح، هدف قرار دهد. جای تاسف است که برخی رسانه‌های عربی همان موضع آمریکایی و اسرائیلی را در قبال واکنش ایران اتخاذ کردند. عملیات ایران معادله پاسخ به تجاوز اسرائیل را تایید کرد و به دوران مباحات پایان داد. پاسخ به تجاوز به یک فرمول ثابت تبدیل شده است و دشمن اسرائیلی اکنون به خوبی از آن آگاه است. دشمن اسراییلی ده‌ها سال است که عادت کرده به کشورهای عربی و اسلامی حمله کند اما پاسخی دریافت نکند و حداکثر در برخی موارد به سازمان ملل شکایت شود. هرگونه اقدامی علیه دشمن اسرائیل در حال حاضر به نفع فلسطین است. فرانسه و انگلیس از رژیم صهیونیستی حمایت کردند. ایران مجدانه تلاش‌های فراوانی برای ایجاد مانع و مهار این رژیم انجام داد. پیشنهادهایی به برادران ما در ایران شد تا آنها را از پاسخ دادن منصرف کنند زیرا دشمنان نگران هر موضعی است که به نفع مردم فلسطین باشد. دشمنان می‌خواهند مردم فلسطین را منزوی کنند تا رژیم اسرائیل آزاد، آسوده، در امان و عاری از هرگونه خطری باشد.متأسفانه برخی از کشورهای عربی به بهانه جلوگیری از تشدید تنش، به دنبال ممانعت از واکنش ایران بودند. تمهیدات گسترده‌ای برای مقابله با پاسخ ایران وجود داشت و آمریکا رهبری این کار را بر عهده داشت. برخی از کشورهای عربی برای مقابله با واکنش ایران، همسو با کشورهای اروپایی اقدام کردند. نیروهای آمریکایی با هدف مقابله با پاسخ ایران و رهگیری موشک‌ها و پهپادهای آن، برای دشمن اسرائیلی، ۷ کمربند و لایه امنیتی ساختند.

وی افزود: جبهه ما در یمن ظرف دو هفته به ۱۴ عملیات پشتیبانی رسیده است. جبهه ما در یمن ۹۸ کشتی مرتبط با دشمن اسرائیلی را هدف قرار داد. ما به واشنگتن، لندن و دیگران اطمینان می دهیم که هیچ کس موفق نخواهد شد عملیات پشتیبانی که از جبهه ما آغاز شده است را متوقف کند. بسیج کشتی‌های جنگی در حمایت از اسرائیل و آمریکا به نفع هیچ‌کس نیست. ما تاکید می کنیم که هیچ خطری متوجه ناوگان اروپایی و غیره تا زمانی که با دشمن اسرائیلی ارتباط نداشته باشد، وجود ندارد. خسارات دشمن اسرائیلی به دلیل ممانعت از عبور ناوها و ناوهای مرتبط با آن سنگین است. راه حل به نفع همه پایان دادن به محاصره نوار غزه است. عملیات ما ادامه دارد و دیگران چاره‌ای جز توقف تجاوز به نوار غزه و پایان محاصره ندارند.

نظر شما