شناسهٔ خبر: 66210069 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل نفت آبادان

سرمربی پرسپولیس اکنون در دیداری سرنوشت‌ساز برابر نفت آبادان قرار خواهد گرفت و شانس این را خواهد داشت تا برای اولین بار طعم صدرنشینی را بچشد.

صاحب‌خبر -

پرسپولیس به‌عنوان قهرمان فصل گذشته در اتفاقی قابل توجه تا پایان هفته بیست و سوم نتوانسته به صدر جدول دست یابد و این رقابت در اختیار استقلال و سپاهان طی هفته‌های سپری شده بود.

با این حال اکنون تیم او با توجه به اختلاف یک امتیازی با استقلال صدرنشین و برگزاری بازی‌اش یک روز پیش از حریف، شانس این را دارد تا اولین تجربه صدرنشینی این فصل خود را در صورت برتری برابر نفت آبادان به نام خود کند.

پرسپولیس طی ۱۱ بازی خارج از خانه این فصل خود با پنج پیروزی، ۲ شکست و ۴ تساوی در جایگاه سوم این جدول قرار دارد و با ۱۹ امتیاز در کورس با ذوب آهن ۲۳ امتیازی از این حیث است و جدال با نفت آبادان می‌تواند در صورت کسب سه امتیاز آن‌ها را به رده دوم جدول دیدار‌های خارج از خانه نیز برساند.

اوسمار ویرا برای این بازی بازیکن محرومی ندارد، اما علیرضا بیرانوند همچنان مصدوم است و اتفاقا قرار است امروز گچ دست خود را باز کند تا مهیای ادامه رقابت‌ها شود. در غیاب شماره یک پرسپولیس، امیر رفیعی با رکورد جالب توجه کلین‌شیت خود در صد درصد بازی‌های به میدان رفته برای سرخ‌ها (۳ بازی) مهیای این بازی خواهد شد و باید دید قادر به تداوم این رکورد خواهد بود یا خیر.

برای خط دفاعی نیز همان ترکیب دیدار‌های اخیر برابر حریف قرار خواهند گرفت؛ عبدالکریم حسن در سمت چپ دفاعی، گئورگی گولسیانی و محمدحسین کنعانی‌زادگان در قلب دفاعی و دانیال اسماعیلی‌فر در سمت راست. ترکیبی که طی دیدار‌های اخیر توانسته‌اند نمایش دفاعی قابل توجهی به جا گذاشته و چشم به کلین‌شیت دوباره در این بازی و عبور از سد آمار دفاعی استقلال باشند.

مسعود ریگی و سروش رفیعی در کنار مهدی ترابی و اوستون اورونوف نیز چهار بازی خط میانی پرسپولیس برای این بازی خواهند بود که ترابی و اورونوف بیشترین فضا برای پیشروی به خط دفاعی رقبا برای آن‌ها در این بازی نیز فراهم خواهد بود. دو بازیکنی که با حمایت سروش رفیعی و ریگی و با سود بردن از قدرت تکنیکی‌شان مهره‌ای خطرناک علیه خط دفاعی نفت آبادان خواهند بود که بدترین آمار گل دریافتی با ۳۶ گل طی ۲۳ هفته را در اختیار دارد و باید دید قادر به مهار آن‌ها خواهند بود یا خیر.

برای خط حمله نیز امید عالیشاه و عیسی آل‌کثیر از سوی اوسمار قرار خواهند گرفت. با این شرایط، اما اورونوف و ترابی به تناوب جای خود را با عالیشاه در خط هجومی و وینگر‌های چپ و راست تغییر خواهند داد تا برنامه‌های تهاجمی و مسیر گلزنی به نفت آبادان را شکل دهند. آل‌کثیر که دوران اوج خود را در نفت آبادان پشت سر گذاشته بود اکنون در شرایطی مقابل این تیم قرار خواهد گرفت که آن‌ها را در یک‌قدمی سقوط می‌بیند و باید دید قادر به تکرار گلزنی خود همانند دیدار قبلی برابر ملوان این‌بار برابر طلایی‌پوشان خواهد بود یا خیر.

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل صنعت نفت

امیر رفیعی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی‌فر، عبدالکریم حسن، سروش رفیعی، مسعود ریگی، مهدی ترابی، امید عالیشاه، اوستون ارونوف و عیسی آل‌کثیر.

 

منبع: ورزش سه

برچسب‌ها:

نظر شما