شناسهٔ خبر: 65333440 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: دولت.آی‌آر | لینک خبر

رونمایی از سامانه سوت‌زنی (گزارشگران فساد) با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد، رسیدگی به شکایات و پاسخگویی گفت: اداره کل بازرسی، ارزیابی عملکرد، رسیدگی به شکایات و پاسخگویی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور موفق شد سامانه مهم و کاربردی را به نام سامانه سوت‌زنی با هدف گزارش‌گیری مواردی در راستای مبارزه با فساد و تخلف را رونمایی کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، سعید حقیقی در رابطه با رونمایی سامانه سوت‌زنی، گفت: به  لطف و مدد الهی، هم‌زمان با ایام ولادت امام زمان (عج) و ایام منتهی به روز شهید در ۲۲ اسفندماه، که در این ماه فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلفی را  بنیاد شهید و امور ایثارگران در نظر دارد، اداره کل بازرسی، ارزیابی عملکرد، رسیدگی به شکایات و پاسخگویی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور موفق شد سامانه مهم و کاربردی را به نام سامانه سوت‌زنی با هدف گزارش‌گیری مواردی در راستای مبارزه با  فساد و تخلف رونمایی کند.
 مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد، رسیدگی به شکایات و پاسخگویی افزود: در همایش سراسری بازرسان بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و جمعی از بازرسان سراسر کشور این سامانه رونمایی شد و در پایگاه اطلاع رسانی ایثار بنیاد شهید و امور ایثارگران و در  فضای مجازی قرار گرفت.
حقیقی خاطرنشان‌کرد: چندی پیش  قانون حمایت از گزارشگران فساد یا فعالان حوزه سوت‌زنی توسط رئیس محترم جمهور کشورمان  در  مجلس شورای اسلامی تصویب شد و به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شد. بنیاد شهید و امور ایثارگران جزو  اولین‌ نهادهایی بود که بعد از ابلاغ این قانون بستر زیرساختی را برای این قانون  آماده کرد و در این ایام رونمایی شد.
مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد، رسیدگی به شکایات و پاسخگویی تصریح‌کرد: این سامانه، همان‌طور که از اسم آن مشخص است فضایی برای گزارش‌گیری و ثبت اخبار متناظر در  موارد فساد و اموراتی است که جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران و مردم با مراجعه به سایت و این درگاه و سامانه در فضای مجازی می توانند به شکل خیلی آسان و سهل گزارش خود را ثبت و ضبط و  کد رهگیری و کد پیگیری را دریافت کنند و  پاسخ  اقداماتی را که خودشان گزارش کردند را دریافت خواهند کرد. 
حقیقی عنوان‌کرد: در قانون حمایت از سوت‌زن‌ها و گزارشگران فساد حتی جوایزی در نظر گرفته شده است. فعالانی که در  فضای اداری مراجعه می‌کنند اگر  فسادها را معرفی کنند، بعد از  بررسی‌ مواردی که مستند می‌شود، اگر تشخیص داده شود که صحبت‌های آنها درست است مورد حمایت مادی و معنوی دستگاه‌های قضایی و اداری قرار می‌گیرند. 

نظر شما