شناسهٔ خبر: 63987412 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

در دیدار فرزین با وزیر دارایی عمان تاکید شد؛

ارتقای همکاری‌های اقتصادی و بانکی بین ایران و عمان

تهران- ایرنا- رئیس‌کل بانک مرکزی و «سلطان الحبسی» وزیر دارایی عمان در گفت و گو و رایزنی با یکدیگر، با اشاره به رشد ۴۱ درصدی حجم مبادلات تجاری در سال جاری میان دو کشور، بر ضرورت افزایش همکاری‌ها به‌منظور تسهیل مناسبات اقتصادی و همچنین توسعه مبادلات تجاری تاکید کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از بانک مرکزی، «محمد رضا فرزین» علاوه بر گفت‌وگو با رییس بانک مرکزی عمان، در دیدار با سلطان الحبسی وزیر دارایی عمان نیز توسعه و ارتقای تعاملات پولی، مالی، بانکی و همچنین تقویت و افزایش مناسبات و مبادلات تجاری و اقتصادی میان دو کشور را با توجه به روابط خوب دوجانبه مهم و رو به رشد توصیف کرد و گفت: از همه ابزارها برای افزایش همکاری‌های پولی و بانکی میان ایران و عمان استفاده می‌کنیم تا حجم مبادلات اقتصادی افزایش یابد.

همچنین در این دیدار، سلطان الحبسی نیز با اشاره روابط خوب اقتصادی دو کشور در سال‌های اخیر، فعال سازی ظرفیت‌های مختلف عمان برای توسعه همکاری‌های با ایران را مورد تاکید قرار داد و افزود: افزایش همکاری‌های اقتصادی و تسهیل مبادلات تجاری میان عمان و ایران در دستور کار است.

رییس‌کل بانک مرکزی همچنین با حضور در شعبه بانک ملی در مسقط و گفت‌وگو با مدیران این بانک، در جریان مسائل آن قرار گرفت و دستورهای لازم را برای تقویت مبادلات بانکی و پولی به منظور افزایش همکاری‌های اقتصادی دو کشور صادر کرد.

به گزارش ایرنا، «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه نیز رئیس‌کل بانک مرکزی را در سفر به عمان همراهی می‌کند.

پیش از این نیز رییس‌کل بانک مرکزی برای افزایش همکاری‌های پولی و بانکی به قطر و امارات متحده عربی سفر کرده بود.

نظر شما