شناسهٔ خبر: 63986630 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

افزایش همکاری‌های اقتصادی و بانکی میان ایران و عمان

رئیس‌کل بانک مرکزی ایران و وزیر دارایی عمان در رایزنی با یکدیگر، با اشاره به رشد ۴۱ درصدی حجم مبادلات تجاری در سال جاری میان دو کشور، بر ضرورت افزایش همکاری‌ها به منظور تسهیل مناسبات اقتصادی و همچنین توسعه مبادلات تجاری میان ایران و عمان تاکید کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، محمدرضا فرزین علاوه بر گفت‌وگو با رییس بانک مرکزی عمان، در دیدار با سلطان الحبسی - وزیر دارایی عمان - نیز توسعه و ارتقای تعاملات پولی، مالی، بانکی و همچنین تقویت و افزایش مناسبات و مبادلات تجاری و اقتصادی میان ایران و عمان را با توجه به روابط خوب دوجانبه مهم و رو به رشد توصیف کرد و گفت: از همه ابزارها برای افزایش همکاری‌های پولی و بانکی میان ایران و عمان استفاده می‌کنیم تا حجم مبادلات اقتصادی افزایش یابد.

در این دیدار، سلطان الحبسی - وزیر دارایی عمان - نیز با اشاره روابط خوب اقتصادی دو کشور طی سال‌های اخیر، فعال سازی ظرفیت‌های مختلف عمان برای توسعه همکاری‌های با ایران را مورد تاکید قرار داد و گفت: افزایش همکاری‌های اقتصادی و تسهیل مبادلات تجاری میان عمان و ایران در دستور کار است.

فرزین همچنین با حضور در شعبه بانک ملی در مسقط و گفت‌وگو با مدیران این بانک، در جریان مسائل آن قرار گرفت و دستورهای لازم را برای تقویت مبادلات بانکی و پولی به منظور افزایش همکاری های اقتصادی دو کشور صادر کرد.

انتهای پیام

نظر شما