شناسهٔ خبر: 63970423 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

طحان نظیف در جمع دانشجویان:

از ایرادات لایحه عفاف و حجاب چشم پوشی نمی‌کنیم

نشست پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان به مناسبت روز دانشجو امروز در دانشگاه تهران برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش پایگاه خبری صراط به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه تهران که امروز به مناسبت روز دانشجو دراین دانشگاه برگزار شد، گفت: جریان‌های دانشجویی در استکبارستیزی و عدالت خواهی جزو گزینه‌های اول هستند. جریان دانشجویی ما همیشه درست دیده و بصیرت داشته است.

وی افزود: جریان دانشجویی در کشور ما هیچ وقت دچار حاشیه نشده است. دشمن همیشه به دنبال کم رنگ کردن برجستگی و نقش جریان دانشجویی بوده است. دانشجو از مردم است و برای مردم تلاش می‌کند.

طحان نظیف اضافه کرد: رهبران سیاسی کشور همیشه نگاه ویژه‌ای به دانشگاه و قشر دانشجو داشتند. افق نگاه جریان دانشجویی باید بیانیه گام دوم انقلاب و آرمان‌های قانون اساسی باشد. هیچ گاه دانشجوی ما در مسیری که خواست دشمن است قرار نگرفته و نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم برنامه هفتم از ابتدای سال آینده اجرایی شود. تاکنون ۲۹ جلسه برای بررسی برنامه هفتم برگزار شده و جلسات ادامه دارد.

قانون حجاب و عفاف مبنای عمل خواهد بود

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص لایحه قانون عفاف و حجاب افزود: لایحه حجاب و عفاف با اشکالات و ابهاماتی از سوی شورا همراه بود که ابهامات و اصلاحات شورای نگهبان را برطرف کردند. با لایحه حجاب و عفاف همانند سایر لوایح و مصوبات برخورد خواهیم داشت. اگر این لایحه ایراد و ابهام داشته باشد باید برطرف شود. اگر اشکالات ما برطرف شده باشد اعلام عدم مغایرت خواهیم کرد. اگر اشکالات و ابهامات لایه برطرف نشود رفت و برگشت‌ها ادامه خواهد داشت. هنوز وارد بررسی لایحه حجاب و عفاف نشده ایم تا ببینیم ایرادات و ابهامات آن برطرف شده است یا نه. 
 
از اساس جلسه با هیات رئیسه و نمایندگان با موضوع انتخابات را تکذیب می‌کنم

سخنگوی شورای نگهبان درپاسخ به سوال دانشجویان در خصوص جلسه با نمایندگان مجلس گفت: از اساس جلسه با هیات رئیسه و نمایندگان با موضوع انتخابات را تکذیب می‌کنم. اینکه چرا برنامه‌های هفتم قبلی ۳۰-۳۵ درصد اجرا شده نیاز به آسیب شناسی دارد. انتخابات پیش رو انتخابات مجلس هستند و آن‌ها کاندیدا هستند لذا هیچ جلسه‌ای در این خصوص با آن‌ها نداشته و نخواهیم داشت تا وظایف خود را به درستی انجام بدهیم.
 
هنوز وارد بررسی کاندیدا‌های مجلس خبرگان نشده ایم/ آزمون اجتهاد همیشه وجود داشته است

طحان نظیف در خصوص بررسی صلاحیت کاندیدا‌های مجلس خبرگان رهبری افزود: هنوز وارد بررسی کاندیدا‌های مجلس خبرگان نشده ایم. آزمون شفاهی برای کاندیدا‌های مجلس خبرگان رهبری در حال برگزاری است. برای کسانی که عضو خبرگان هستند یا بودند یا قبلا آزمون دادند و قبول شدند مجددا آزمون اجتهاد گرفته نمی‌شود.
 
نگاه سیاسی، حزبی و سلیقه‌ای در شورای نگهبان وجود ندارد

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه گفت: مبنای عمل ما قانون است و اشخاص را فارغ از دسته بندی‌های سیاسی مورد بررسی قرار می‌دهیم. وجود مجلس و دولت‌ها از جریان‌های سیاسی مختلف در کشور نشان می‌دهند نگاه حزبی و سیاسی در شورای نگهبان حاکم نیست.

نظر شما