شناسهٔ خبر: 63903453 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت نیرو | لینک خبر

سیزدهمین کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی به کار خود پایان داد/ معرفی 3 ایده برتر فناورانه

خدیجه محمدی

آیین اختتامیه سیزدهمین کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی با حضور "مجید عمیدپور" رییس پژوهشگاه نیرو، "مجتبی گیلوانژاد" دبیر کمیته علمی، "محمودرضا حقی فام" استاد دانشگاه تربیت مدرس و معاون پژوهش و فناوری گروه مپنا و "حميدرضا بقایی" عضو هیئت رئیسه انجمن شبکه هوشمند و استاد دانشگاه تربیت مدرس، در تالار خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

صاحب‌خبر -
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)،این کنفرانس که با مشارکت پژوهشگاه نیرو و انجمن علمی شبکه‌ هوشمند انرژی ایران، طی سه روز از 13 تا 15 آذرماه در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد، عصر چهارشنبه 15 آذر با تقدیر از برگزیدگان به کار خود خاتمه داد.
در این آیین "حمیدرضا بقایی" عضو هیئت رئیسه انجمن شبکه هوشمند و استاد دانشگاه تربیت مدرس و نائب رئیس مجمع قدرت IEEE بخش ایران، ضمن قدردانی از متولیان برگزاری کنفرانس، مقوله "ادغام یکپارچه هوش مصنوعی در سیستم‌های قدرت فیزیکی سایبری برای امنیت و تاب‌آوری سایبری" را تشریح کرد.   
"مجتبی گیلوانژاد" دبیر علمی کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی و رئیس پژوهشکده توزیع پژوهشگاه نیرو نیز، استقبال به عمل آمده از کنفرانس را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: استقبال مناسبی از سوی اساتید دانشگاهی، دانشجویان و پژوهشگران و همچنین صنعت انجام شده است. بیش از 200 مقاله در حوزه هوشمندسازی دریافت کرده‌ایم که به مراتب نسبت به کنفرانس سال قبل به لحاظ تعداد و همچنین کیفیت، رشد داشته است.
وی با اشاره به تاکید وزیر نیرو بر مسئله محور کردن کنفرانس‌ها ادامه داد: این کنفرانس با هدف پاسخگویی به نیازهای صنعت برق برگزار شد.
در این کنفرانس فراخوان اعلام نیازهای فناورانه شرکت‌های فعال در حوزه برق و انرژی صادر شد و بر اساس این فراخوان، 34  نیاز از سوی شرکت‌ها اعلام و طی فراخوان دیگر برای برگزاری رویداد فناورانه و جذب ایده‌های فناورانه در حوزه هوشمندسازی و به منظور رفع نیازهای اعلام شده، تعداد 44  ایده به دبیرخانه ارسال شد که از میان 16 ایده راه یافته به کنفرانس، تعداد 3 ایده فناورانه از سوی داوران، به عنوان ایده‌های منتخب معرفی شدند.
گیلوانژاد ادامه داد: در حاشیه این رویداد فعالیت‌های جانبی دیگر نظیر تقدیر از پایان‌نامه‌های برتر، برگزاری رویداد فناورانه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی با حضور خبرگان و سخنرانان داخلی و خارجی برگزار شد و تلاش کردیم، با برگزاری سخنرانی‌های کلیدی، ارائه مقالات در نشست‌های علمی- تخصصی، برگزاری کارگاه‌ها و میزگردهای علمی، آخرین دستاوردهای دانش فنی در این زمینه را به علاقه مندان معرفی کنیم.
در این مراسم از 9 ارائه برتر نشست‌های تخصصی مقالات، 3 شرکت ارائه کننده ایده برتر و سخنرانان کلیدی تقدیر شد. 
این گزارش حاکی است، سیزدهمین کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی، طی روزهای 13 الی 15 آذرماه با همکاری پژوهشگاه نیرو و انجمن شبکه‌های هوشمند انرژی در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

نظر شما