شناسهٔ خبر: 63779637 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: شهر | لینک خبر

بذرپاش در آیین افتتاح مترو پرند:

مترو پرند با همت شهرداری تهران، قرارگاه خاتم و استانداری تهران احداث شد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از سال گذشته بالغ بر هزار میلیارد تومان منابع تزریق شد، گفت: شهرداری تهران نیز منابع و تجهیزات زیادی برای تکمیل پروژه تزریق کرد. قرارگاه خاتم نیز کاملا برای تکمیل کسورات پای کار بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار شهر؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح متروی پرند که صبح امروز - پنجشنبه نهم اذرماه ۱۴۰۲- برگزار شد، گفت: از همه کسانی که برای تکمیل این پروژه تلاش کردند، قدردانی می‌کنم. بدون تردید این ایستگاه مایه برکت برای شهروندان خواهد بود.

وی افزود: جا دارد به حضور رییس‌جمهور در هفدهم آذر سال گذشته در همین مکان اشاره کنم. دستورات رییس‌جمهور در آن زمان موجبات تسریع و اجرایی شدن و نهایی شدن این پروژه با همت شهرداری تهران، و قرارگاه خاتم و البته استانداری تهران شد.

 وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: طرح این پروژه سال ۸۴ در دستور کار وزارت مسکن وقت در شرکت شهرهای جدید تعریف شده بود. عملیات عمرانی پروژه از سال ۸۹ آغاز شده بود. بعد از سال ۹۱ شهرداری تهران بعنوان کارفرمای پروژه تعریف شد. سپس با قرارگاه خاتم قراردادی امضا و عملیات اجرایی آن به عهده آنها گذاشته شد.

بذرپاش ادامه داد: بدون تعارف اما همت آقای رئیس جمهور اگر نبود، پروژه همچنان مشغول خاک خوردن بود! امروز پرند حدود ۵۰۰هزار نفر جمعیت دارد. با پروژه‌های جدید مسکن جمعیت این شهر بیشتر هم خواهد شد. باید برای این مردم خدمات فراهم کرد.

وی بیان کرد: از سال گذشته بالغ بر هزار میلیارد تومان منابع تزریق شد. شهرداری تهران نیز منابع و تجهیزات زیادی برای تکمیل پروژه تزریق کرد. قرارگاه خاتم نیز کاملا برای تکمیل کسورات پای کار بود.

 به گفته وزیر راه و شهرسازی؛ ۶۰درصد منابع فقط در یک‌سال اخیر تزریق شده است.

وی با اشاره به مترو هشتگرد یادآور شد: اتصال متروی شهرهای اقماری به شبکه متروی تهران، موجب تسهیل دسترسی مردم می‌شود. چرا که مانع از تردد خیل عظیم شهروندانی است که مجبور بودند از طریق خودرو رفت‌وآمد کنند در ترافیک معابر دچار مشکل شوند.

 بذرپاش تاکید کرد: در واقع مترو موجب جابجایی ارزان، سریع و ایمن را فراهم خواهد کرد. با افتتاح این پروژه شاهد کاهش ترافیک و کاهش مصرف سوخت هم خواهیم بود که از آثار مهم افتتاح پروژه است.

وی در ادامه گفت: یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه هر منطقه، توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل است. برای آینده این شهر با افتتاح این پروژه می‌توان آینده درخشان اقتصادی پیش‌بینی کرد.

وزیر راه و شهرسازی در خاتمه مجددا از همه دست‌اندرکاران تکمیل این پروژه تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

نظر شما