شناسهٔ خبر: 63762538 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

زمان بازی پرسپولیس بعد از بازی همه رقبا؛

لطف ناخواسته AFC به پرسپولیس/ دیدار شاگردان یحیی با الدحیل با خیال آسوده! +عکس

نگاهی به برنامه مسابقات هفته پایانی نشان می دهد AFC ناخواسته به کمک پرسپولیس آمده و این تیم با یک امتیاز مثبت نسبت به رقبا به میدان خواهد رفت.

صاحب‌خبر -

سرویس ورزش مشرق - مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هفته آینده با انجام دیدارهای هفته ششم به پایان می رسد و تکلیف تیم های صعود کننده به مرحله حذفی مشخص خواهد شد.

نساجی در این هفته یک دیدار تشریفاتی با الهلال در عربستان خواهد داشت، ولی تیم های سپاهان و پرسپولیس دو نماینده ایران هنوز شانس صعود به مرحله بالاتر را دارند.

سپاهان باید دوشنبه ۱۳ آذر در جده به مصاف الاتحاد برود و در صورت برتری به عنوان تیم نخست راهی مرحله یک هشتم نهایی می شود. همچنین با کسب یک تساوی هم به خاطر تفاضل گل خوب از شانس بسیار بالایی برای صعود به عنوان یکی از تیم های دوم برتر به مرحله بالاتر برخوردار خواهد بود.

پرسپولیس دیگر نماینده ایران یک روز بعد یعنی سه شنبه شب ۱۴ آذر در استادیوم آزادی میزبان الدحیلِ بدون شانس خواهد بود. شاگردان گل محمدی با برتری در این دیدار به احتمال بسیار زیاد به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی خواهند شد. البته تعداد گل مورد نیاز پرسپولیس برای برتری به نتیجه دیدار الشارجه امارات و الفیصلی اردن بستگی دارد.

لطف ناخواسته AFC به پرسپولیس/ دیدار شاگردان یحیی با الدحیل با خیال آسوده! +عکس جدول تیمهای دوم گروه های ۵ گانه لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب

اما نگاهی به برنامه مسابقات هفته پایانی نشان می دهد AFC ناخواسته به کمک پرسپولیس آمده و زمان دیدار گروه های مرتبط با پرسپولیس یک روز زودتر برگزار می شود و سرخپوشان با آگاهی از نتایج سه تیم سپاهان و الشارجه و السد که روی کاغذ رقبای اصلی این تیم برای صعود به عنوان تیم دوم محسوب می شوند، به مصاف الدحیل خواهد رفت.

طبق برنامه سپاهان و الاتحاد دوشنبه ۱۳ آذر بازی می کنند و در صورت باخت احتمالی سپاهان، پرسپولیس مطمئن می شود که با برتری مقابل الدحیل با هر نتیجه ای قطعا به عنوان تیم دوم صعود خواهد کرد. حتی تساوی یا برد سپاهان هم باعث می شود پرسپولیس با توجه به نتیجه دیدار الشارجه استراتژی خودش را بداند.

دیدار تیم های السد و نسف قارشی و همچنین الشارجه و الفیصلی هم دوشنبه ۱۳ آذر برگزار می شود و برد احتمالی السد و باخت یا تساوی احتمالی الشارجه باعث می شود پرسپولیس با آگاهی از این نتایج و با استرس کمتری برای برد با اختلاف یک گل به میدان برود. حتی باخت احتمالی السد و الشارجه معنایش این است که شاگردان یحیی شاید برای صعود به یک تساوی نیاز داشته باشند.

درواقع می توان گفت این برنامه ریزی به صورت ناخواسته و با توجه به شرایط پیش آمده به نوعی یک امتیاز مثبت برای پرسپولیس محسوب شده و شاگردان گل محمدی با آمادگی ذهنی و آگاهی از نتیجه ای که باید کسب کنند به میدان خواهند رفت.

به گزارش مشرق، در مرحله حذفی ۴ تیم برتر اول در سید یک و ضعیف ترین تیم اول و ۴ تیم دوم صعود کننده به مرحله حذفی در سید دو قرار خواهند گرفت و بازیهای مرحله یک هشتم نهایی در منطقه غرب آسیا قرعه کشی خواهد شد. تا کنون صعود تیم های الهلال، النصر، الاتحاد و العین به مرحله حذفی قطعی شده است.

در ادامه جدول گروه های پنجگانه و برنامه دیدارهای هفته پایانی را ببینید:

لطف ناخواسته AFC به پرسپولیس/ دیدار شاگردان یحیی با الدحیل با خیال آسوده! +عکس برنامه دیدارهای هفته پایانی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب
لطف ناخواسته AFC به پرسپولیس/ دیدار شاگردان یحیی با الدحیل با خیال آسوده! +عکس جدول گروه های ۵ گانه لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب

نظر شما