شناسهٔ خبر: 62507371 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: آفتاب | لینک خبر

کشتی فرنگی جهان| شکست گرایی/ میرزازاده و مهمدی به نیمه‌نهایی راه یافتند

خبرگزاری تسنیم

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از صبح امروز (۳۰ شهریور) در سالن اشتارک آره‌نای بلگراد آغاز شد.

صاحب‌خبر -
آفتاب‌‌نیوز :

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز (۳۰ شهریور، به وقت محلی) در سالن اشتارک آره‌نای بلگراد آغاز شد.

این رقابت‌ها در روز اول با چهار وزن ۵۵، ۷۷، ۸۲ و ۱۳۰ کیلوگرم پیگیری می‌شود. پویا دادمرز، محمدعلی گرایی، علیرضا مُهمدی و امین میرزازاده نمایندگان ایران در این اوزان هستند.

وزن ۷۷ کیلوگرم:

محمدعلی گرایی در مصاف با آدلت تیولیوبایف روس درحالیکه کشتی‌گیر برتر مسابقه بود دو صفر به پیروزی رسید. حریف بعدی او کوزاکا از ژاپن است.

وی در دور دوم کوزاکای ژاپنی را در پیش داشت که حریف بسیار سختی بود و پنج -پنج مغلوب شد.

وزن ۱۳۰ کیلوگرم:

میرزازاده به نیمه‌نهایی راه یافت

 امین میرزازاده در دور اول وزن ۱۳۰ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان مقابل ادوارد سوقومونیان از برزیل با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید و راهی یک‌هشتم شد.

بعد از پیروزی ۷ بر ۲ رضا کایالپ مقابل محمد از مصر، امین میرزازاده به مصاف ویشنویتسکی از اوکراین رفت و دو بر یک به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

امین میرزازاده که یکی از شانس‌های تیم ملی فرنگی برای فینالیست شدن است، در یک چهارم نهایی مقابل فریدریکاس از لیتوانی را یک-یک از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی سنگین وزن رسید.

وزن ۸۲ کیلوگرم:

علیرضا مُهمدی پس از استراحت در دور اول، در یک‌هشتم نهایی وزن ۸۲ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان مقابل کوواسویچ از صربستان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی یک‌چهارم شد.

علیرضا مُهمدی در یک چهارم نهایی مقابل فیلچاکوف کشتی‌گیر عنوان دار اوکراینی قرار گرفت و درحالیکه با اخطار کم کاری در وقت اول یک صفر پیش افتاده بود در وقت دوم حریف روی اخطار کم کاری حریف سه امتیاز گرفت و نتیجه را ۴ بر یک به سود خود کرد. کشتی گیر جوان ایذه‌ای که مبارزه بسیار خوبی مقابل حریف عنوان دارش داشت همین نتیجه را تا پایان حفظ کرد و به نیمه نهایی ۸۲ کیلوگرم رسید.

وزن ۵۵ کیلوگرم:

پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در یک‌هشتم وزن ۵۵ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان مقابل سابولس لوسونس از صربستان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی یک‌چهارم شد.

برچسب‌ها:

نظر شما