شناسهٔ خبر: 57526113 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

کمک ۷۰ میلیارد ریالی هلال احمر فارس به بیماران نیازمند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس از تخصیص ۷۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به بیماران نیازمند این استان خبر داد.

صاحب‌خبر -

حسین درویشی گفت: امسال بیش از ۷ میلیارد تومان کمک هزینه درمانی به نیازمندان ارائه شد، کمک به این بیماران در دو حوزه پرداخت هزینه‌های درمانی و تسهیلات و وام است به این ترتیب بیماران نیازمند برای دریافت کمک هزینه‌های درمانی با مراجعه به هلال احمر و شعبات شهرستانی از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

او با بیان اینکه هلال احمر نهادی بشردوستانه است که «اتکا بر خدمات داوطلبانه» یکی از اصول اساسی آن به شمار می‌رود و باید با اتکای به این خدمات، رسالت خود را تداوم بخشد، افزود: بیمارانی که برای هزینه‌های درمانی خود با مشکل مواجه شده باشد تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام ۴ درصد از طریق بانک عاملی که به ما معرفی شده دریافت می‌کنند.

درویشی از حمایت‌های مالی هلال احمر در زمینه‌های کمک بیماران نیازمند و صعب‌العلاج خبر داد و گفت: این کمک هزینه‌ها شامل افرادی می‌شود که شرایط مالی مناسبی ندارند و در انتظار کمک‌های خیرین و نیکوکاران هستند تا بتوانند برای دارو و درمان خود از آن استفاده کنند که با ارائه پرونده پزشکی و فاکتور‌های خرید دارو، گواهی تشخیصی از پزشک متخصص معالج و مدارک هویتی برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

مدیرعامل هلال احمر فارس با اشاره به تشکیل بیش از ۸ هزار پرونده درمانی در سال ۱۴۰۰ گفت: پارسال بیش از ۸۰ میلیارد ریال کمک درمانی به بیماران نیازمند توسط این جمعیت انجام شده است.

او، همچنین از تشکیل ۲۶ بانک امانات تجهیزات پزشکی در سطح شعب هلال احمر فارس خبر داد و گفت: این جمعیت آمادگی دارد تا اقلام و تجهیزات پزشکی بدون استفاده مردم نوعدوست و خیر فارس را که علاقه‌مند به وقف آن‌ها هستند، نگه‌داری کرده و به بیمارانی که نیازمند این تجهیزات هستند به صورت رایگان امانت دهد.

درویشی همچنین از رشد چشمگیر اعتبار تخصیص داده شده امسال نسبت به پارسال، ابراز امیدواری کرد: بسته حمایتی جمعیت هلال احمر از بیماران مذکور بیش از پیش تقویت شده تا بخشی از مشکلات این افراد از این طریق مرتفع شود.

نظر شما