شناسهٔ خبر: 57444399 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

ضرغامی:

توسعه گردشگری در کشور منوط به همکاری برون دستگاهی است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: توسعه صنعت گردشگری منوط به همکاری‌های برون دستگاهی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

صاحب‌خبر -

سید عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز جمعه در جریان سفر به استان مرکزی در دیدار با نماینده ولی فقیه در این استان و امام جمعه اراک گفت: صنعت گردشگری در کشور با مسائل و مشکلات زیادی مواجه است و در حال پیگیری امور مختلف هستیم و در یک سال گذشته نیز گام‌های بلندی برداشته شده است.

وی ادامه داد: با توجه به جاذبه‌های بی نظیری که در نقاط مختلف میهن اسلامی وجود دارد، گردشگری می‌تواند منبع نخست درآمد پایدار کشور باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه حوزه گردشگری فرابخشی است و باید دستگاه‌های مختلف را برای حل مسائل این حوزه همراه کرد، بیان کرد: با ۱۱ دستگاه مرتبط با وزارت، تفاهم‌نامه‌های خوبی منعقد شده که می‌تواند کلید حل مشکلات این بخش باشد.

ضرغامی مجموع اعتبارات گردشگری کشور را ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با وجود کمبود اعتبارات، کار‌ها و اقدامات موثری در این حوزه انجام شده و اقدامات زیادی نیز برنامه ریزی شده است.

وی گفت: مشکلاتی در بخش صنایع دستی و زمینه فروش و عرضه این محصولات وجود دارد و در این راستا، بازارچه‌هایی ایجاد شده و برنامه‌های ویژه‌ای برای حل این مشکلات اندیشیده شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: در استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری و صنایع دستی وجود دارد و می‌توان کار‌های زیادی انجام داد.

ضرغامی در بخش دیگری از سخنانش از حمایت‌های نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی از دولت، نظام، استان و مجموعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تقدیر کرد و گفت: تاکنون به بیش از ۱۱۰ شهر سفر کرده‌ام و اعتقادی به سفر خارجی ندارم و تمام وقت خود را برای سفر‌های استانی و رسیدگی به مسائل و مشکلات گردشگری و صنایع دستی گذاشته‌ام.

ضرغامی عنوان کرد: بابت تاخیر به سفر استان مرکزی از مردم این استان عذرخواهی می‌کنم، اما از دیروز تاکنون در جریان این سفر، تصمیمات خوبی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی گرفته شده است.

نظر شما