شناسهٔ خبر: 55591232 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: عصر ایران | لینک خبر

کرمانشاه/ قتل محیط‌بان زندانی مقابل دادگاه با شلیک گلوله

بعد از پایان دادگاه که نجفی دوباره داشت به زندان انتقال داده می شد، پدر مقتول (فلاحی) با اسلحه کلاشینکف به سمت محیط بان نجفی شلیک کرد و او را کشت.

صاحب‌خبر -

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: محیط بان برومند نجفی امروز توسط پدر مقتول (فلاحی) با شلیک اسلحه کشته شد.

سرهنگ جمشید محبت خانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز اولین جلسه دادگاه اعاده دادرسی محیط بان نجفی بود که برگزار شد.

وی افزود: بعد از پایان دادگاه که نجفی از آن خارج شد و دوباره داشت به زندان انتقال داده می شد که در خارج از دادگاه پدر مقتول (فلاحی) با اسلحه کلاشینکف به سمت محیط بان نجفی شلیک کرد و محیط بان کشته شد.

وی ضمن ابزار تاسف از نحوه حفاظت گفت: باید دید چه اتفاقی افتاده که چنین حادثه ای رقم خورد.

در شامگاه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ حدود ساعت ۲۱:۳۰ در منطقه‌ حفاظت‌ شده بیستون کرمانشاه حادثه‌ای رخ‌ داد. به این ترتیب که با وصول خبری به مسئول منطقه مبنی بر حضور تعدادی شکارچی غیرمجاز در منطقه، محیط‌بان «برومند نجفی» به همراه سه محیط‌بان و مدیر حراست اداره کل، برای بررسی شرایط به منطقه مراجعه می‌کند که با یک دستگاه خودروی پراید حامل ۶ مظنون به شکار غیرمجاز در حال خروج از منطقه مواجه می‌شوند و بعد از عدم تمکین راننده خودرو به‌ فرمان ایست مأموران و تلاش برای زیر گرفتن یکی از آن‌ها، درگیری رخ‌ داده و تیر اسلحه برومند نجفی سهواً به‌ جای لاستیک، به یکی از سرنشینان (فلاحی) ‌ برخورد می‌کند که در اثر خونریزی زیاد، منجر به فوت وی می‌شود.

بعد از آن، نجفی دستگیر و حکم قصاص وی صادر می‌شود البته با تلاش سازمان حفاظت محیط زیست اجرای حکم متوقف شده بود و امروز هم اولین دادگاه اعاده دادرسی بود.

نظر شما