شناسهٔ خبر: 54949627 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

جنگنده های «اف-۳۵» آمریکا وارد کره جنوبی شدند

منابع خبری اعلام کردند که جنگنده های نسل پنجمی رادارگریز آمریکا از پایگاهی در ایالت آلاسکا برای انجام تمرین نظامی مشترک با جنگنده های کره جنوبی، به این کشور اعزام شدند.

صاحب‌خبر -

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ۶ فروند جنگنده پیشرفته نسل پنجمی «اف-۳۵» آمریکا امروز سه شنبه برای انجام رزمایشی مشترک، وارد کره جنوبی شدند.

وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه ای در این باره گفت که این جنگنده ها برای مدت ۱۰ روز در این کشور خواهند ماند.

بیانیه مذکور در ادامه آورده است: هدف از استقرار این جنگنده ها، نشان دادن وضعیت بازدارندگی قوی و دفاع مشترک اتحاد آمریکا و کره جنوبی و در عین حال بهبود قابلیت همکاری بین کره جنوبی و نیروی هوایی ایالات متحده است.

همچنین فرماندهی نیروهای آمریکایی مستقر در کره جنوبی اعلام کرد که این جنگنده ها از پایگاه «ایلسون» در ایالت آلاسکا در آمریکا به آنجا اعزام شده اند.

سخنگوی فرماندهی یادشده در این باره گفت که این مسئله اولین اعزام علنی جنگنده های نسل پنجم به کره جنوبی از دسامبر سال ۲۰۱۷ است. وی اشاره ای به این مسئله نکرد که آیا پیشتر نیز اعزام هایی اعلام نشده وجود داشته است یا نه.

یک مقام ارشد سابق آمریکا پیشتر به رویترز گفته بود که در واقع در طول مذاکرات دیپلماتیک، رزمایش های بسیاری در جریان بوده، اما درباره شان اطلاع رسانی نشده است.

جنگنده های اف-۳۵ کره جنوبی نیز در رزمایش مشترک با جنگنده های آمریکایی حضور خواهند داشت. کره جنوبی تاکنون ۴۰ فروند جنگنده اف-۳۵ از آمریکا خریداری کرده و در نظر دارد تا ۲۰ فروند دیگر نیز به این تعداد بیفزاید.

نظر شما