شناسهٔ خبر: 54947398 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: دیدبان ایران | لینک خبر

انبارلوئی: انگلیسی ها به دنبال این بودند که از حوزه های علمیه قم یک «مارتین لوتر» درست کنند که نتوانستند/ کدیور و سروش از جمله این افراد بودند

فعال سیاسی حامی دولت نوشت: آرزوی سرویس‌های جاسوسی دشمن این است که یک مارتین لوتری در آن ظهور کند و یک فضای پروتستانتیسمی پدید آورد و از درون جعبه جادویی نفوذ به قول حضرت آقا یک آنتی‌تز به‌وجود آورد.

صاحب‌خبر -

به گزارش دیده بان ایران؛ محمدکاظم انبارلویی، فعال سیاسی تندروی حامی دولت ابراهیم رئیسی در شماره امروز روزنامه رسالت نوشت:
قم اکنون صاحب بزرگترین اندیشکده‌های فقهی و علمی، علوم قرآنی و تفسیری و حدیثی است. یکی از آرزوهای دشمن این است که این مرکز را از درون بپوساند و چشمه‌های زلال معرفت الهی که از حجره‌های مدارس آن می‌جوشد را بخشکاند .
 آرزوی سرویس‌های جاسوسی دشمن این است که یک مارتین لوتری در آن ظهور کند و یک فضای پروتستانتیسمی پدید آورد و از درون جعبه جادویی نفوذ به قول حضرت آقا یک آنتی‌تز به‌وجود آورد.
اما هر چه زور زدند کمتر نتیجه گرفتند. دشمن در قم به دنبال یک رنسانس شیعی است. آنها فکر می‌کنند طلبه‌ها مثل کشیش‌های مسیحی هستند که اغلب اسیر فساد، دنیامداری و سوداگری بودند.
آنها فکر می‌کنند می‌توانند ویروس اومانیسم را زیر پوست حوزه علمیه قم و از آنجا زیرپوست حوزه‌های علمیه سراسر کشور تزریق کنند . طلبه‌ها را چون کشیشان قرن شانزدهم اروپا به وادی پروتستانتیسم هدایت کنند.
امروز ماشین تبلیغاتی دشمن طوری به ما دارند دنیا را هیجان‌آور نشان می‌دهند که مردم بگویند لزومی ندارد به فکر آخرت باشیم. این تبلیغ و ترویج در حوزه روحانیت بیش از قشرهای مردمی است. آنها تولید این هیجان را برای ساخت یک فضای پروتستانتیسم لازم می‌دانند.
بنابر گزارش دیده بان ایران؛ آمریکایی‌ها با راهنمایی مشتی احمق و دروغگو باور کرده‌اند که در ایران می‌توانند یک انقلاب با روکش مذهبی پدید آورند و یک رنسانس را از جنسی که در غرب رخ داد به‌وجود آورند که نتیجه‌اش به طور طبیعی سکولاریسم و لائیسیته باشد. طی صد سال گذشته انگلیسی‌ها هرچه تلاش کردند که از دانشگاه و حوزه در ایران یک مارتین لوتر درست کنند که پرچم پروتستانتیسم را به دست او بدهند موفق نشدند. روی محسن کدیور، عبدالکریم سروش و محمد مجتهد شبستری و برخی فریب‌خوردگان در این حوزه کار کردند و آنها هم شروع کردند به تئوری بافی و نظریه‌پردازی اما نتیجه نگرفتند.کار را هم از تخریب و تضعیف ولایت فقیه و فلسفه سیاسی اسلام شروع کردند. حتی از مراجع وقت مثل شریعتمداری و منتظری هم ناامید نبودند! اخیرا کژراهه این رویکرد به گونه‌ای رخ نموده که محسن کدیور با پخش یک ویدئو در فضای مجازی، فاصله‌گذاری خود را با مجتهد شبستری و سروش حفظ و اعلام کرد :
«می گویند؛ وحی الهی امری بشری است قرآن کلام محمد (ص) و رویای اوست. حتی به محمد (ص) هم منتسب نیست… نفی این حقیقت تجدیدنظر در اساس و بنیان اسلام است ارائه یک دین متفاوت با اسلام است. این تفکر حتی تجدیدنظر در اصل نبوت است… این حرف ها چه چیز از اسلام باقی می گذارد؟!»
بعد هم رسما در این ویدئو از سروش و مجتهد شبستری به‌عنوان جاعلین این دین جدید یاد می‌کند و از آنها تبری می‌جوید.محسن کدیور از شاگردان آقای منتظری است.او با بی‌ربط‌گویی در مورد ولایت فقیه و چنگ‌زدن به موازین تئوریک جمهوری اسلامی قبل و بعد از فتنه ۸۸ از چیزی فروگذار نکرده است. اما در شناعت و زشتی و عفونت اندیشه‌های سروش و مجتهد شبستری به‌گونه‌ای آزار دیده است که رسما می‌گوید؛ «اینها اساس و بنیان اسلام را نشانه گرفته‌اند.»
این عاقبت پروژه آمریکایی‌ها برای پدیداری «رنسانس اسلامی» ، « پروتستانتیسم اسلامی» و سرهم‌بندی پروژه عقیم آنتی‌تز انقلاب اسلامی است.

 

کپی لینک
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

نظر شما