شناسهٔ خبر: 48654201 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

ریاضی: کشتی در خراسان رضوی، پیشینه قوی ندارد!/ برخی به‌‎دنبال جناحی کردن کمک‌های شورای شهر به کشتی هستند

رئیس هیأت کشتی خراسان رضوی با بیان اینکه عده‌ای تلاش دارند کمک‌های شورای شهر را جناحی و سیاسی کنند گفت: کشتی در استان پیشینه قوی ندارد، یک بستر خشکانده بود که تحویل ما شد.

صاحب‌خبر -

مسعود ریاضی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در مشهد در خصوص حمایت‌های دریافتی هیأت کشتی خراسان رضوی از شورای شهر مشهد اظهار کرد: این کمک‌ها در گذشته و در زمان ریاست آقای خادم در فدراسیون کشتی نیز بوده که متأسفانه عده‌ای از آنجا که اکنون رئیس هیأت یک عضو شورای شهر است، سعی دارند از هر ابزاری برای جناحی کردن این قضیه استفاده کنند.

رئیس هیأت کشتی خراسان رضوی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود پس از هیأت فوتبال استان، هیأت کشتی بالاترین رقم حمایت مالی را دریافت کرده، حرف اشتباهی است.

وی افزود: تقریبا تمام رشته‌های ورزشی مثل هندبال، والیبال، بسکتبال، ورزش‌های رزمی و همگانی، دو‌ومیدانی و فوتبال که شاخه‌های دیگری مثل فوتسال بانوان و آقایان دارد، مشمول دریافت کمک از ارگان‌های مختلف مثل شهرداری و شورای شهر شده‌اند.

ریاضی با بیان اینکه کشتی ورزشی بومی و در حال از بین رفتن است، افزود: اگر بخواهیم غیرسیاسی و غیرجناحی به این قضیه نگاه کنیم، این حق کشتی است که حتی از فوتبال توجه بیشتری را به خود معطوف کند.

رئیس هیأت کشتی خراسان رضوی با بیان اینکه کشتی‌گیران پیشکسوت خیر و دیگر علاقه‌مندان به این ورزش نیز کمک‌هایی به هیأت کشتی کرده‌اند، ادامه داد: واقعیت این است که در طول دو سال اخیر کرونایی، از لحاظ اسپانسرینگ در مضیقه هستیم، چرا که اسپانسر هیچ حمایتی از سوی مسؤولان زیربط نمی‌بیند و صرفه اقتصادی درخوری برای پا در این عرصه گذاشتن، وجود ندارد.

وی عنوان کرد: طبق مصوبه شورای شهر، شهرداری موظف است از ورزش قهرمانی حمایت کند که رقم مصوب در برابر بودجه شهرداری و کمک‌هایی که به میراث فرهنگی، سازمان بهزیستی یا اداره ارشاد می‌شود، ناچیز است، کمک شهرداری به ورزش مسئله‌ حادی نیست که عده‌ای گلایه‌مند از آن هستند و این متأثرکننده است که عده‌ای می‌گویند چرا شهرداری به ورزش کمک می‌کند.

ریاضی ضمن تاکید بر حضور مردم در سالن‌های ورزشی برای تماشای مسابقات کشتی بیان کرد: اگر مسابقه ورزشی برگزار شود اما مردم نادیده گرفته شوند به جایی نمی‌رسیم، چرا که مردم باید بیایند، مسابقات را ببینند و ورزشکاران را بشناسند تا تعلق خاطری در آن‌ها ایجاد شود و فرزندانشان را به‌سوی رشته‌های مختلف سوق دهند.

رئیس هیأت کشتی خراسان رضوی افزود: اگر ورزشکار ارج و قربی در بین مردم نداشته باشد به‌جایی نمی‌رسیم، مردم باید به رشته ورزشی و ورزشکار آن رشته تعلق خاطر داشته باشند که معمولا این قضیه در ورزش‌های ملی رخ می‌دهد.

وی در پاسخ به سؤالی پیرامون دستاوردهای هیأت کشتی در برابر هزینه‌های انجام شده، خاطرنشان کرد: خیلی‌ها فکر می‌کنند کشتی در خراسان پیشینه قوی دارد اما این طور نیست و آخرین مدال‌آور خراسانی در عرصه‌های جهانی مجید خدایی بوده که حدود ۱۸ سال پیش برای خراسان افتخارآفرینی کرده است.

ریاضی با بیان اینکه باید عملکرد هیأت کشتی را با ۱۸ سال و حتی ۴۰ سال اخیر بعد از انقلاب مقایسه کرد، گفت: ما بعد از انقلاب مقامی بهتر از سوم تیمی در کشور نداشته‌ایم که متعلق به سال‌های دفاع مقدس است، پس باید سطح توقعمان را اصلاح کنیم، اما در طی این سال‌ها، یک کشتی‌گیر خراسانی بعد از ۵۰ سال توانست پیراهن تیم ملی را در مسابقات جهانی کشتی فرنگی بپوشد و یا دو قهرمانی آسیایی و یک قهرمانی جهان در رده نوجوانان کسب کنیم.

رئیس هیأت کشتی خراسان رضوی افزود: اگر برادران خادم را از کشتی خراسان حذف کنیم، گویی ۹۰ درصد هویت و افتخارات استان حذف شده‌، بنابراین کشتی استان آنچنان پیشینه قوی ندارد، این بستر خشکانده شده بود که تحویل ما دادند.

وی درباره‌ فعالیت‌های هیأت در ایام کرونایی نیز اظهار کرد: در دوران کرونا فقط برای کشتی‌گیرانی که به اردوهای تیم ملی دعوت می‌شدند یا در مسابقات انتخابی قصد شرکت داشتند، اجازه برگزاری تمرین داشتیم و در بحث آموزش هم کلیپ‌های آموزشی از صفر تا صد کشتی که توسط قهرمانان بزرگ کشتی کشور تدریس شده است، تهیه کرده‌ایم که به علاقه‌مندان ارائه می‌شود.

وی در خصوص عملکرد تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در المپیک هم گفت: پیش‌بینی می‌کنم در کشتی آزاد سه مدال خوشرنگ توسط آقایان یزدانی، محمدیان و زارع و در کشتی فرنگی نیز دو یا سه مدال کسب کنیم.

انتهای پیام/ ۷۰۰۶۶

 

نظر شما