شناسهٔ خبر: 47187557 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

سیل اخیر ۲۱۵ میلیارد ریال به راه های استان سمنان خسارت زد

سمنان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان گفت: سیلاب های اخیر ۲۱۵ میلیارد ریال به راه و ابنیه فنی محورهای مواصلاتی تحت پوشش این اداره کل خسارت زد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، احسان منصورکیایی روز چهارشنبه به رسانه‌ها ابراز داشت: در پی بارش های هفته گذشته و جاری شدن سیل در حاشیه محورهای مواصلاتی، این میزان خسارت به راه ها و ابنیه فنی شهرستان‌های سرخه ، گرمسار و دامغان وارد شد.

وی با اشاره به این که وقوع سیلاب به ۱۳۲ دستگاه ابنیه فنی در حوزه محورهای استان صدمه وارد کرد گفت: با همت نیروهای راهداری و بهره مندی از امکانات و تجهیزات و مشارکت سایر دستگاه‌های امدادی، عملیات امداد رسانی و پاکسازی رسوبات و گل و لای از سطح  محورها در سریع‌ترین زمان انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده ای استان سمنان ادامه داد: وقوع بارش طی چند روز متوالی در حوزه شهرستان دامغان منجر به ورود گل ولای به سطح راه ، تخریب دریواسیون ها و جسم راه  ، تخریب شانه راه ، تخریب رادیه و برید و آسیب به ۹۳ دستگاه ابنیه فنی در محور دامغان - جندق و معلمان – طرود شد که میزان خسارات  وارده در این شهرستان  حدود ۱۹۹ میلیارد ریال برآورد می گردد.

وی ادامه داد: در حوزه شهرستان های گرمسار و آرادان وقوع سیلاب باعث ورود گل و لای به سطح راه و تخریب دریواسیون در محور آرادان سرخه محدوده سید آباد ، تخریب شانه راه و بروز خسارت به ۳۶ دستگاه ابنیه فنی شد که مقدار خسارت‌های وارده در حدود ۱۱ میلیارد ریال برآورد می‌شود. منصور کیایی با اشاره به برآورد خسارت پنج میلیارد ریالی در شهرستان  سرخه گفت: سیل باعث آب شستگی شانه و تخریب محورهای روستایی اسد آباد-نظامین  و محور روستایی جمشید آباد-ایج-امام زاده عبدالله و جوین شد.

منصورکیایی افزود: راهداران از همان لحظات اولیه سیلاب با حضور در محل اقدامات لازم برای بازسازی و جلوگیری از خسارات بیشتر را انجام دادند و امید است با تلاش شبانه روزی راهداران و تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز برای بازسازی خسارات بوجود آمده شاهد تسریع در بازسازی و زدودن اثرات ناشی از سیل باشیم.

نظر شما