شناسهٔ خبر: 46727855 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

اعضای شورای سیاستگذاری خانه‌های نوآوری ایران‌ساخت معین شدند

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهوری با صدور احکامی اعضای شورای سیاستگذاری و راهبری خانه‌های نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت را معرفی کرد.

صاحب‌خبر -

اعضای راهبردی شورای سیاستگذاری این خانه‌ها امروز یک شنبه از سوی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری منصوب شد تا روند توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان و خلاق به دیگر کشورها با توسعه تعامل‌ها تسهیل شود.

بر اساس این احکام، معاون علمی وفناوری رییس‌جمهوری مهدی قلعه‌نوی به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری و راهبری، پرویز کرمی دبیر شورای سیاستگذاری و راهبری خانه‌های نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت منصوب شدند.

ستاری همچنین محمدصادق خیاطیان، اسماعیل قادری‌فر و حسین اسفندیاری را به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری و راهبری خانه‌های نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت منصوب کرد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در پی ایجاد بستری برای صادرات محصولات و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی به کشورهای منطقه، ایجاد خانه‌های  نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت در خارج از کشور را در دستور کار قرار داده است و تا کنون با ایجاد این مراکز در سوریه، چین، کنیا، ارمنستان و ترکیه، زمینه برای توسعه دیپلماسی فناوری و صادرات ایران‌ساخت فراهم شده است.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخشی از متن احکام آمده است:

یکی از بهترین  پلتفرم های حمایتی و تسهیل‌گری، تاسیس خانه‌های نوآوری و صادرات فناوری در ایران و دیگر کشورها است که  نیازمند طراحی همه جانبه  و مدیریت دقیق و هم افزا  است.

خانه‌های خلاق به عنوان بستری برای ورود محصولات دانش‌بنیان و خلاق به بازارهای جهانی است و در این راستا، خانه نوآوری و فناوری ایران در دیگر کشورها که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی می‌شود این خانه‌ها میزبان خلاقیت‌ها  و  نوآوری‌های ایرانی شده است تا زمینه صادرات محصولات فناورانه کشورمان به بازار داخلی دیگر کشورها را فراهم کند.

نمایشگاه مرکزی و دائمی خانه‌های  نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع و در ۳ طبقه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به زودی گشایش می‌یابد.

نظر شما