شناسهٔ خبر: 45290177 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

فالح الفیاض: الحشد الشعبی دیشب نیز برای دفاع از عراق شهید داد

رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق با اشاره به شهادت شماری از اعضای این سازمان در شب گذشته در درگیری با داعش، تاکید کرد که نیروهای الحشد الشعبی در هر خطری در کنار مردم عراق می‌مانند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد امروز (یک‌شنبه - ۲۴ ژانویه)، در مراسم یادبود سالگرد شهادت فرماندهان پیروزی بر داعش که در دانشگاه المستنصریه بغداد برگزار شد، سخنرانی کرد.

وی در این مراسم که از شبکه العهد پخش شد، گفت: کسی که مرتکب جنایت فرودگاه بغداد شد، گمان داشت که ابومهدی المهندس تمام می‌شود. این درست نیست. او زنده است. ما به هوشیاری و بصیرت نیاز داریم و نباید اجازه دهیم که جوانان آتش درگیری‌ها و مشاجرات شوند.

رئیس سازمان الحشد الشعبی در ادامه به فداکارهای سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت که شهید سلیمانی به عراق در شکست داعش کمک کرد. همان‌طور که پیش از این نیز گفته‌ایم، بار دیگر تکرار می‌کنیم که باید نیروهای آمریکایی از کشور اخراج شوند.

فالح الفیاض ادامه داد: ما در الحشد الشعبی در هر خطری در کنار شما هستیم. دیشب الحشد الشعبی چند شهید دیگر تقدیم کرد تا تروریست‌ها نتوانند بار دیگر شهرهای ما را هدف قرار دهند. الحشد الشعبی تبدیل به یک امت صادقه شده و بیانگر احساسات حقیقی عراق است.

شب گذشته در جریان درگیری شدید عناصر تروریستی داعش با نیروهای الحشد الشعبی در استان صلاح‌الدین دست‌کم ۱۱ نیروی این سازمان به شهادت رسیدند و ۱۰ تن زخمی شدند.

رئیس سازمان الحشد الشعبی تاکید کرد که این سازمان در قبال مردم عراق تعصب و غیرت دارد و در هر عرصه‌ای که به مردم خدمت کند وارد خواهد شد.این یک سرمایه برای کل ملت عراق است.

آمریکا سوم ژانویه ۲۰۲۰، در اقدامی تروریستی سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، جانشین رئیس الحشد الشعبی را به همراه نیروهای همراه آن دو در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داد و به شهادت رساند. پارلمان عراق در واکنش به این اقدام، طرح اخراج نظامیان آمریکا از این کشور را به تصویب رساند.

انتهای پیام/

نظر شما