شناسهٔ خبر: 45060663 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

بایدن: ترامپ نباید دیگر در قدرت باقی بماند

رئیس جمهور منتخب آمریکا بر لزوم کنار رفتن هر چه سریعتر دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا از قدرت تاکید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهور منتخب آمریکا بر لزوم کنار رفتن دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا از قدرت تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، «جو بایدن» گفت که ترامپ نباید دیگر در منصب خود به عنوان رئیس جمهور باقی بماند.

وی همچنین افزود: من امروز با برخی اعضای مجلس سنا درباره عزل ترامپ صحبت کردم.

از سوی دیگر، بایدن با وخیم اعلام کردن وضعیت شیوع کرونا در آمریکا، گفت که اوضاع در حال وخیم‌تر شدن است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه در سخنانی اعلام کرد: نمایندگان دموکرات از «مایک پنس» می خواهند تا ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از تصویب قانون متمم ۲۵ ام قانون اساسی به آن پاسخ دهد. مجلس نمایندگان قانون متمم ۲۵ ام را مورد ملاحظه قرار خواهد داد؛ اما پس از موعد مقرر، اقدام بعدی آوردن پرونده استیضاح ترامپ به صحن مجلس است.

وی در این باره افزود: رئیس جمهور یک تهدید قریب الوقوع برای قانون اساسی، کشور و مردم آمریکا است و باید فوراً از سمت خود برکنار شود. رئیس جمهور اهداف ضد آمریکایی دارد که هدف آن براندازی دموکراسی است. مجلس نمایندگان به لایحه‌ای که خواستار فعال سازی متمم ۲۵ برای برکناری رئیس جمهور است رأی خواهد داد.

این در حالیست که ساعاتی قبل طرح برکناری دونالد ترامپ رییس جمهور کنونی آمریکا به اتهام تحریک به شورش در مجلس نمایندگان آمریکا توزیع شد.

موضوع فعال کردن متمم ۲۵ قانون اساسی در این پیش‌نویس مطرح شد؛ اما به دلیل اعتراض نمایندگان جمهوری‌خواه، نشست رأی گیری در مورد آن به فردا سه شنبه موکول شد.

چهارشنبه گذشته و در حالی که کنگره، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تصویب کرد، ترامپ برای طرفداران خود در واشنگتن سخنرانی کرد و از آنها خواست که به طرف کنگره بروند. پس از آن، جمعیت این محل را محاصره کرده و در حوادث پس از ورود به ساختمان، ۵ نفر کشته شدند.

نظر شما