شناسهٔ خبر: 43582329 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

رونمایی از جرثقیل تلسکوپی ایران‌ساخت/افزایش حمایت‌های دولتی از دانش‌بنیان‌ها

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به رونمایی از جرثقیل تلسکوپی ایران‌ساخت در کاشان، گفت: حمایت‌های دولتی از شرکت‌های دانش‌بنیان با مصوبات جدید دولت و مجلس افزایش می‌یابد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری صبح امروز با حضور در شهر کاشان در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که در قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از ۱۳۰ نوع خدمت برای توسعه این شرکت‌ها در نظر گرفته شده است، بیان کرد: این خدمات با مصوبات جدید مجلس و همکاری دولت، افزایش می‌یابد؛ این کار اتفاقات خوبی برای این شرکت‌ها رقم می‌زند.

رییس بنیاد ملی نخبگان درباره رونمایی از جرثقیل تلسکوپی که توسط شرکتی دانش‌بنیان در کاشان تولید شده است، بیان کرد: این کار یک خط شکنی است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این نوع خط‌شکنی‌ها حمایت می‌کند. به نظر من پروژه رصدخانه ملی ایران یکی از اتفاقات خوب و قابل توجه در شهر کاشان است.

ستاری ادامه داد: زیست‌بوم فناوری و نوآوری کاشان روند خوبی را طی کرده است و این تغییرات رو به رشد از سفر قبلی تا امروز کاملا قابل لمس و مشاهده است. یکی از این اتفاقات خوب، اتمام فاز ساخت رصدخانه است که امیدواریم با همین روند، سال آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینکه در شرایط تحریم‌ها تولید این نوع جرثقیل‌ها در کشور ضروری است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از این نوع پروژه‌ها حمایت می‌کند، گفت: تولید جرثقیل‌های تلسکوپی یکی از نیازهای کشور است. این نوع از تلسکوپ‌ها در پروژه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد به همین دلیل ساخت و تولید آنها یکی از نیازهای ملی است.

بر اساس اعلام معاونت علمی، ستاری در پاسخ به این سوال که برای حمایت از راه‌اندازی صندوق‌های پژوهش و فناوری در شهرهای کوچک، اما با ظرفیت زیاد چه برنامه‌ای دارید، بیان کرد: کاشان این ظرفیت را دارد که صندوقی مجزا داشته باشد. در حال حاضر اعتبارات صندوق این شهر بیشتر از استان‌های اصفهان و قم تامین می‌شود. اما باید شرایطی فراهم شود که این استان برای خود یک صندوق مستقل ایجاد کند.

انتهای پیام

نظر شما